PDA

Zobacz pełną wersję : Osowiały Gek



Sebastian Burcicki (Geko)
05-04-2013, 09:40
Witam.
Od tygodnia stałem się nowym posiadaczem Geka.
Nie wiem, czy pytanie ktore zadam, jest warte rozpoczynania nowego tematu.
Ale do rzeczy.
Gek jak już napisałem jest umnie tydzien.
Ma ok 6miesiecy i jest strasznie osowiały, tzn. reaguje na podaniu pokarmu z eki, ale noca nie łapie świerszczy.
Cały dzień śpi, tylko kiedy spryskuje terra to wychodzi żeby sie załapać na "deszczyk".
Co może być przyczyna jego osowiałości?

Nazar
05-04-2013, 09:53
TO kwestia aklimatyzacji. Gekon jest u Ciebie dopiero tydzien. POstaraj sie podac mu wlasnie noca swierszcza a nie z reki w dzien( bo przypuszczam ze tak wlasnie robisz) NIe wiem czy masz czerwona zarowke. Jak nie masz to kup i bedziesz wszystko widzial. Ja podaje tylko w nocy przy czerwonym swiatelku mojej gekonce. Czasami to musze naprowadzic na nia tego swierszca a czasami sama go sledzi:)
I je tylko po jednym dziennie.
A wiec odpowiedz na Twoje pytanie brzmi:

Przyczyną osowiałości jest brak aklimatyzacji:)))

vida
05-04-2013, 11:12
Ja tez jestem przeciwniczka podawania gekom jedzenia z ręki-to są zwierzęta polujące i w ten sposób odbieramy im radość ze zdobytego pokarmu. Jjeśli chodzi o porę wrzucania świerszczy to ja stosuję tzw. wieczorną wrzucam moim gekom (2 dorosłe samice) ok.6 świerszczy co 2 dni a od czasu do czasu oseska lub mączniki - zauważyłam że już nie za bardzo je lubią odkąd dorosły. Dziwi mnie nie osowiałoś twojego geka - bo to na początku normalne, ale jego zachowanie kiedy spryskujesz terrarium!!!! Przewżnie geki w tym czasie właśnie się chowają a nawet potrafią zasyczeć:)!!! Nie lubią deszczyku ale może twój ma inne upodobania. Staraj się jednak nie pryskać bezpośrednio na geka moze mu zaszkodzić.
Życzę sukcesów w hodowli

MareQ
05-04-2013, 13:10
podpisuje sie pod tym co powiedział nazar :)

Daj gadzince czas na oswojenie sie z nowym otoczeniem :)

Sebastian Burcicki (Geko)
05-04-2013, 13:12
Ok.
Żarowke czerwona mam i podgladam, ale gek sie swierszczem nie interesuje.
Świerszcza z reki to dostal tylko jednego.
Ale dzis byl taki przypadek, kiedy wlaczylem czerwona zarowke, to po kilku min. gek wyszedl.Świerszcz zaczal chodzic po geku, a ten zero reakcji ....

Nazar
05-04-2013, 13:18
Spokojnie brak apetytu rowniez zwiazany jest z brakiem aklimatyzacji:) Mialem to samo:)

42d3e78f26a4b20d412==