PDA

Zobacz pełną wersję : Jak go złapać:)



furu
05-04-2013, 14:28
Cześć.
Jakiś czas temu zaprzyjaźnilismy sie z moim gekonkiem.
Mam tu na myśli fakt, że zamiast atakowac moją ręke kiedy jest w terra nabrał zaufania, polizał i wszedł w otwartą dłoń.
Problem jest teraz innego typu;)
On poprostu uwielbia wyłazić z terrarium.
Całe wieczory spędza na lizaniu, wypychaniu, drapaniu, a nawet napieraniu głową na szybę...A gdy tylko otworze drzwiczki już chce dać drapaka;)
Mam więc pytanie, jak jest u was?
Czy często wyciągacie gadziny z terrarium?
A jeśli tak, to jak ;) A dokładnie co z nimi wtedy robicie? No nie wiem... puszczacie po podłodze, kładziecie na stól a może pokazujecie psu? ( to ostatnie to oczywiście żart)
Obawiam się, że nie potrafie odpowiednio złapać gekonka, włazi mi naprzykład na plecy, i za cholere nie chce do terrarium, nie wiem wtedy jak go skutecznie złapać tak żeby mu nie robić krzywdy a bezpiecznie odtransportować go do domku.
Pozdrawiam.

MareQ
05-04-2013, 15:13
Powiem Ci tylko, że moja samiczka codziennie jest na spacerku :) Sama mi włazi na ręke. Łazi sobie po mnie, czasami zejdzie po ręce na biurko, wtedy go pilnuje żeby mi gdzieś nie zwiał :)

Nazer
05-04-2013, 23:34
Moj gekon az takim zapalonym turysta nie byl, zadko go wyciagalem z terrarium, ale nie byl agresywna pozwalal wziasc sie za reke sam czasem wchodzil.
Jak go zlapac? Najlepiej podlozyc mu reke pod pyszczek i poczekac az wejdzie na dlon, a jak bedzie sie ociagal to d ruga reka lekko go do tego zmusic ( dac mu klapsa, zart).
To ze lubi po tobie chodzic wynika z tego ze ma cie za cieply kamien na ktorym sie wygrzewa.
A jesli chodzi o mnie to dosc zadko wyciagam swoje gady, staram sie nie stresowac ich za czesto, zazwyczaj zyja swoim zyciem a ingerencja z mojej strony ogranicza sie do tej koniecznej czyli do obserwacji stanu zdrowie, usuwaniu nieczystosci itp.

Morelia spilota variegata 1.0
Iguana iguana rhinolopha 0.0.1

QBEUSZ
06-04-2013, 07:10
widze ze ty masz fajnie twoj chce wchodzic moj to tylko 2 razy sam wszedl a mam go juz od jakiegos miesiaca ale pewnie dla tego bo byl glodny:/czasami to go musze popychac zeby na reke wszedl ale nigdy nie lapie, jak ktos wie jak lepiej oswoic geka niech napsize dzieki pozdro for all

42d3e78f26a4b20d412==