PDA

Zobacz pełną wersję : mały problem :/ ......



ornata
05-05-2013, 13:46
Witam mam od 5-6 miesięcy małego samca gekona lamparciego i ma strasznie chudy ogon, zaczeło sie to przed wilnką nic nie chciał jeść, po wilnce zaczął normalnie jeść ale dalej ma chudy ogon...... prubowałem wszystkiego dawałem mu dużo świerszczy z posypką mulitiwitaminową , (bawiłem) sie z temp. i wil. i nic
ja już do tego sie przyzwyczaiłem ale czasami wygląda na to jak by był niedożywiony.... a wcale tak nie jest co mam robić by znów wrócił do dawnej formy ??

pozdro. Alek czekam na odpowiedzi

MareQ
05-05-2013, 14:02
mlodziki zawsze maja chude ogonki, nic na sile :| Moja samiczka ma tez cos kolo 5-6mies i teraz dopiero zauwazylem ze ogonek zaczal jej delikatnie grubnac.
Wytlumacz mi, co to znaczy ze 'bawiles sie z temp i wilgotnoscia? Bo to mnie zastanawia najbardziej... Gady nie sa po to zeby na nich eksperymentowac. Trzymaj sie tego, co jest napisane w opisie gatunku a wszystko bedzie ok.

GREJFRUT
05-05-2013, 14:48
dokładnie ogon geka zaczyna dopiero mocniej przybierać na grubości po około 6-8 miesięcy

ornata
06-05-2013, 07:27
bawiłęm w przenośni a chodzi o to ze zwiększyłem o 2 stopnie temp. i bardziej zraszałem i starałem sie utrzymywac temp i wil. taką jak w opisie

szarobury
06-05-2013, 08:39
Sprawdź odchody na obecność pasożytów wewnętrznych. Moje trzymiesięczne laparcie mają prawie budowę dorosłych- piszę prawie, bo ogon jest już zaokrąglony. Przyczyn może być kilka- zabużenia w przyswajaniu składników pokarmowych- np hormonalne, pasożyty wewnętrzne, albo taka uroda tego gekona. Miałem kiedyś samicę gekona lamparciego, która miała grubą jedynie nasadę ogona, a od połowy długości ogona był jak u oseska, łącznie z pręgowaiem (a ogon miała własny nie regenerowany), mimo to była bardzo płodna.

Pozdrawiam

szarobury

42d3e78f26a4b20d412==