PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić albinosa? :P



Kmieciu
14-05-2013, 05:05
czy ktokolwiek ma pojęcia albo moze mi dać jakiegoś linka w jaki sposób należy "postępować" aby wyhodować albinosa? proszę mnie nie opieprzać od razu jeśli moje pytanie jest banalne ale w tej kwestii nie mam wiele do powiedzenia i mam nadzieję na jakąkolwiek pomoc z waszej strony :)

MataManX
14-05-2013, 05:21
Bierzesz farbę (białą) maczasz w niej gekona później czerwonym flamastrem malujesz mu oczy powtarzasz dwa rady i albinos gotowy :)



A tak poważnie albinosy są nosicielami recesywnego genu przez co nie wytwarzają melaniny taka kombinacja genowa trafią się cholernie rzadko najprościej jest wyszukać albinosa w populacji zwykłych gekonów - trafiają się choć rzadko jeśli chcesz sam wyhodować gekona to kup sobie dużo naprawdę dużo zwykłych gekonów i módl się o cud że któryś z nich będzie nosicielem genów odpowiadajacych za albinizm i to się ujawni akurat w pokoleniach wyhodowanych u ciebie

Kmieciu
14-05-2013, 05:26
czyli to jest kwetsia przypadku? nie da sie w jakikolwiek sposób tego "wymanipulować"?
pytam bo ten patent z kupowaniem "naprawdę dużo" gekonów nie wypali u mnie...nei mam specjalnie miejsca na terraria

MataManX
14-05-2013, 05:39
nie ma ani tabletki która sprawia że małe będą albinosami ani warunki tego nie sprawią wszystko to tylko geny

Kmieciu
14-05-2013, 05:51
no szkoda...w każdym razie dzięki za pomoc :)

GREJFRUT
14-05-2013, 12:31
kup parke albinosów i będziesz miał małe albinosy proste!!!

Nazar
14-05-2013, 12:51
Wlasnie mialem to napisac:D

MataManX
14-05-2013, 13:46
pewnie że będzie miał ale pewnie albinizm ujawni się w dwugim pokoleniu tak rozmnażanych gekonów

MareQ
14-05-2013, 14:18
ale jest o niebo większe prawdopodobieństwo że otrzyma albinosy niż ze zwykłych gekonów :)

GREJFRUT
14-05-2013, 14:37
Napewno otrzyma albinosy bo niewierze żeby kupił albinosy co wyszły od normalnych rodzicow tylko kupi już takie co po pradziadkach z albinosów pochodzą i za pierwszym razem będzie miał albino

Kmieciu
14-05-2013, 16:04
uhh na pewno nie kupię parki albinosów bo nie mam zamiaru pozbywać sie mojego geka...przywiązałem sie do niego bo mam go od malucha. jeśli już to dokupię mu samiczkę albinoskę...wtedy będę miał jakieś szanse na albinosy :P teraz pojawia siękolejne pytanie...czy ktos zna adresy sklepów (najlepiej wawa) gdzie sprzadają w miarę tanio albinosy? :D

GREJFRUT
15-05-2013, 05:34
Więc szanse będą ale niewielkie prakycznie żadne maluchy będą inaczej wyglądały ich umaszczenie będzie się różniło od gekonow po obydwuch rodzicach normal!

Kmieciu
15-05-2013, 07:47
ale podsumowując... jeśli kupię samiczkę albinoskę i mam samca albinosa to jaka mam szansę na dzieci albinosy? 50%? 25%??

Kmieciu
15-05-2013, 09:35
tfu!...inaczej. samica albinos a samiec normalny :P dalej j.w

GREJFRUT
15-05-2013, 14:43
słuchaj to jest jak w loteri!Na czystego albinosa trudno będzie trafić!Może miot z drugiej dziesiątki okaże się szczęsliwy ale to tylko gdybanie może sie trafić w pierwszym miocie a może wogule!!Moga wyjśc same heterozygoty

Kmieciu
15-05-2013, 14:57
czyli jeśli będę nawet miał parkę albinosów to nie mam gwarancji na to że gdzieci będą albinosami? uhh dobra nie męczę was już i wielkie dzięki dla GREJFRUTA I MATAMANXA :)

mantid
16-05-2013, 12:46
coś Panowie widze ze bladego pojecia o genetyce nie macie...

Gen albinizmu jest recesywny - czyli zeby cecha ta ujawnila sie fenotypowo (w wygladzie zwierzecia) zwierze musi miec dwie kopie tego genu (po ojcu i po matce).
Zwierze z jedna kopia genu bedzie nosicielem albinizmu, ale samo nie bedzie albinosem.

Mutacja genu wywolujaca albinizm zdarza sie z pewnym prawdopodobienstwem spontanicznie, ale nie liczylbym zbytnio na to, ze w malej hodowli bedzie si mailo tyle szczescia.

Jesli skrzyżuje sie sie albionosa ze dzikim (zwyklym) to wyjdą heterozygoty, albionosów w pierwszym pokoleniu nie bedzie (chyba ze zwykly jest jakims cudem nosicielem genu albinizmu).

Jesli heterozygote albino skrzyzuje sie z albinosem to 50% potomstwa bedzie albionosami a 50 % heterozygotami.

Jesli heterozygote albino skrzyzuje sie z heterozygota albino to 25 % potomstwa bedzie albionosami, 50 % potomstwa heterozygotami albino, a 25 % potomstwa dzikimi.

Jesli jest samiec to najproscie kupic samice albino i z nim skrzyzowac. Wyinkubowac jaja w temepraturze przy ktorej wykluwaja sie samice. Z jaj wykluja sie heterozygoty do ktorych mozna dopuscic ich tatusia i wtedy polowa potomstwa bedzie albinosami.

Ewentualnie jaja z pierwszego pokolenia mozna inkubowac w roznych temperaturach aby uzyskac heterozygotyczne samce i samice i wtedy skrzyzowac je
ze soba - wtedy 1/4 potomstwa ma szanse byc albinosami...

42d3e78f26a4b20d412==