PDA

Zobacz pełną wersję : Co mam zrobic, zeby zaczal jesc...?



YebAu
14-05-2013, 17:20
Jest lipna akcja...
Dostalem wczoraj geka i ma cieniutki ogon, jest chuda i nie chce jesc swierszczy.
W dodatku ma blade kolory.
Jest to samica. Stoi na prostych lapach.
Co mam zrobic...?

Kmieciu
14-05-2013, 17:58
jeśli dostałeś ją wczoraj to twoja gekonica nie je bo musi się zaklimatyzować. starsze gekony (a ten jest starszy bo znasz płeć :P) wolniej przyzwyczajają się do nowych warunków. daj jej z 2 dni. jeśli dalej nie będzie chciała jeść będziesz musiał użyć innego środka perswazji. otwórz jej pysk najlepiej plastikowym lub szklanym obłym narzędziem (patyczek do lodów itp.) i wsadź świerszcza do japy. gekony mają taki zwyczaj że przełykają to co mają w pysku :P powodzenia

Nazar
15-05-2013, 02:14
O NIE! !!!
Kmieciu jakie dwa dni!!!!!!. Gekony moga nie jesc po zmianie otoczenia nawet tydzien i ponad.
Nic nie rob na sile predzej czy pozniej gekon zje najpierw mniej potem stopniowo bedzie jadal wiecej dziennie, ale nic na sile! mozesz tylko uszodzic gekona juz nie mowiac o stresie jaki przezyje

ziomalka_puma
15-05-2013, 02:22
Nom mój ś.p. gekon zaczął jeść tak po 1,5 tyg. przyjechania do mnie...

QBEUSZ
15-05-2013, 03:09
ja jestem po stronie kmiecia sproboj dac za 2 dni swierszcza powinna zjesc. ja dalem swojej po 3 dniach i zjadla odrazu 7 swierszczy(miala okolo 17 cm wiec juz sporo) ale jak nie bedzie chciala to proboj w nastepnych dniach, wkoncu zje(i tak jak mowia narazie nic na sile "aklimatyzacja":P)

YebAu
15-05-2013, 03:22
Ael jest taki motyw, ze ona byla trzymana w pojemnikiu z juz duzymi lampartami i byla ostatnia do jedzenia...
Robi plynne i smierdzace kupy

GREJFRUT
15-05-2013, 05:31
Ludzie co wy gadacie YebAu napisał że gekon jest chudy!Niema na co czekać!!Pierwsze co to idź z nim do wet niech odrobaczy!Po drugie poprosś o witaminy wzmacniające!Po trzecie podawaj wapń po czwarte po około 2 tygodniach zaczni podawać środek który pobudza żołądek do pracy!Jerzeli robi kupy to jest ok!Idź z nią do weta niepodawaj jej jedzenia narazie po 3 dniach spróbuj niech sie spokojnie wyprużni pare razy!a cha i koniecznie raz dziennie spryskaj ją wodą tak żeby zlizała ją sobie z pyszczka!Chyba ze pije z miseczki to możesz pominąć pryskanie

Kmieciu
15-05-2013, 07:44
faktycznie...grejfrut ma rację...nie ma chwili do stracenia. leć do weta!

YebAu
15-05-2013, 07:51
Dziekoowa GREJFRUT. Jestes najbardziej wiarygodny

Nazar
15-05-2013, 08:28
O NIE!
Kmieciu jakie dwa dni!. Gekony moga nie jesc po zmianie otoczenia nawet tydzien i ponad.
Nic nie rob na sile predzej czy pozniej gekon zje najpierw mniej potem stopniowo bedzie jadal wiecej dziennie, ale nic na sile! mozesz tylko uszodzic gekona juz nie mowic o stresie jaki przezyje

GREJFRUT
15-05-2013, 14:41
i jeszcze jedna bardzo ważna uwaga przenieś gekona do mniejszego pojemnika i musisz podwyzszyć mu wilgotnośc temp około 30stopni w dzień w nocy 25!
pozdro GREJFRUT

Bazyl
15-05-2013, 15:03
a ja do tego karmienia "na siłe"- jezeli kiedykolwiek zajdzie taka potrzeba to nigdy NIE PODWAŻAJ mu pyszczka!!! nawet tempym narzędziem. Spróbuj palcem dotknąć bocznej części pyszczka (ciężko mi wytłumaczyc to)- jak go dotkniesz z boku paszczy to powinien odruchowo(nawet najbardziej oswojony gek) go otworzyć. u mnie tak robią wszystkie. a poić możesz go podając mu na strzykawce po kropelce, zeby sobie zlizywał

Kmieciu
15-05-2013, 15:21
dokładnie...u swojego to samo zauważyłem. kiedy dotyka się boku pyszczka gek sam sie rozdziawia :)

Nazar
16-05-2013, 06:32
Ja nie wiem czemu wy tak panikujecie. Tez dostalem bardzo chudego gekona. NIe jadl przez tydzien pobytu u mnie i nie lecialem z nim do weta, spokojnie odczekalem czas aklimatyzacji i zaczal jesc. Popatrz jaki byl chudy:

Zdjecie jest gdzies nizej < pod zdjeciem terrarium:

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=109&i=6650&t=6501#reply_6650

42d3e78f26a4b20d412==