PDA

Zobacz pełną wersję : zbite terra :(



saya
20-05-2013, 13:06
peklo mi terrarium :(
na dole, przy macie grzewczej. troche, 4-5 pekniec, nic sie nie rusza,
jest tylko popekane.
pewnie wylalam wode na gorace i peklo :(
myslicie ze trzeba to wymienic?
czy nic sie nie stanie jak tego nie zrobie?

noelka
20-05-2013, 13:14
lepiej dmuchac na zimne i nie dopuscic do tego zeby jakies male odlamki sie nie pojawily i zeby sie nie powbijaly w lapki badz inne czesci ciala gekona. zamow u szklarza szybke wieksza od powierzchni na ktorej sa pekniecia i mozesz polozyc ta szybke na spod terra. powinno byc oki :) moze ktos bedzie mial jakis lepszy pomysl, ale ten wydaje mi sie dobry bo gekony nie beda mialy mozliwosci przesuniecia jej. przykryj podlozem i po sprawie :)

GREJFRUT
20-05-2013, 13:30
zalery jakie te pęknięcia są jak dno sie rozsypało w jakimś miejscu konieczna wymiana bądź sposób noelka

farmer
20-05-2013, 15:26
Jak niemasz kasy na wymiane czy cos... to po prostu poluz plytke ceramiczna walnij ja na pre kropel silikonu zasyp to podlozem i gra gitara nic niewidac i koszty male a jak masz wszystko to 0. A jak juz dorabiac kawal szkla to odrzy wymienic., zamow alo sam przytnij szkolo zyletke w reke odcinasz szybke przyklejasz nowa i po sprawie. ;)

noelka
20-05-2013, 15:32
zyletka to sobie conajwyzej zyly moze pochlastac ;) noz diamntowy albo takie cus do ciecia kafelkow ;]

saya
20-05-2013, 16:02
grrr.. nie sam tylko sama :>
faceci.. eh. nie no nie jest tak zle, polozylam duzy plaski kamien na to i nic nie widac.
nie wiecie czemu gekony (moje np) uwielbiaja lazic po wentyalcji ? a poza lazeniem to zalatwiac sie tam :P

MataManX
20-05-2013, 16:18
farmerowi chodziło o ocięcie żyletką szyby od silikony łączącego ją z resztą terra, to jest jakieś rozwiązanie ale wg mnie troche ryzykowne bo terra zawsze może się rozsypać przy takim zabiegu lepiej podkleić szybę pod spód a na wierzch dać coś przez co gek się nie pokaleczy

gekon13
21-05-2013, 05:51
Ja mam tak samo jak saya tylko w inny sposób się rozwaliło. Ja podkleję sklejkę pod spód i będzie ok.Co do pęknięć żeby się gek nie pokaleczył to nałożę na nie silikon a jak wyschnie to troche przyciął ale nie do samego dna.

gekon13
21-05-2013, 06:18
sklejkę na całą powieszchnię dolnej szyby terra.

42d3e78f26a4b20d412==