PDA

Zobacz pełną wersję : Oswajanie



gekon13
21-05-2013, 06:23
Jestem ciekawy ile czasu musiało minąć żeby wasze geki się oswoiły?Bo ja mam dwa i minął 1 tydzień i 4 dni a jeden z nich to bierze mi świerszcza z palców ale brać się na ręke za bardzo nie pozwala:)

noelka
21-05-2013, 09:37
po tygodniu trudno zeby zwierze egzotyczne "machalo ogonkiem jak Cie zobaczy". cierpliowsci ;)

QBEUSZ
21-05-2013, 13:48
powiem ci jedno jeszcze (raczej) sie troszke pomeczysz(tak mi sie wydaje)pamietaj tylko zeby nie brac na sile i nie podstawiac reki pod puszczek zeby (niby) weszla dobrowolnie, ja robilem jak mi kumpel (grejfrut) polecil, mianowicie wkladalem reke do terra (przez jego cala dlugosc) i nic nie robilem poprostu lezala sobie raczka a gek oswajal sie z zapachem itp i po jakims tygodniu juz mi bez problemu wchodzi (nadal wkladam reka i nie biore go na reke, wchodzi jesli chce jak nie chce to po 10 minutach wyciagam) musze powiedziec ze geka mam juz od jakis 2 miechow niecalych ale wczesniej probowalem brac geka podsowajac reke pod pyszczek i ta metoda nie bardzo mi sie sprawdzala pozdro

rysiosz
21-05-2013, 14:11
Jesteś zbyt ciekawski :-)

Kmieciu
21-05-2013, 14:55
po co robić jakieś czary? ja swojego gekona oswajałem inaczej. po prostu siedziałem przy terra (a jak go tylko dostałem to nie był wyczyn ;]) i się na niego ciągle gapiłem. widział ze wrzucam mu jedzenie, dawałem witaminki ze strzykawki ( bez igły ofkoz ;P) po pewnym czasie gek sie do mnie oswoił. teraz od razu sam włazi mi na rękę a jak siedzę w pobliżu terra to "napiera" na szybę bo chce wyjść...i kot by powiedział że jaszczurke da się tak oswoić :D

rysiosz
21-05-2013, 23:57
Oswoi się wtedy kiedy sam(-a) się oswoi. Mój gekon kiedy przygościł w moim domu to od pierwszej chwili mnie polubił, wchodził mi na ręke itd. Rok temu miałem jego terrarium koło moich ryb i zawsze wieczorem oświecałem lampe rybom i po 5 minutach gekona zawsze wchodził na skałe i się na nie gapił jakby chciał je zjeść ;] A teraz kiedy chce wyjść to otwierach tylko szybe i on sam idzie do mnie, jak ja głową przybliże do terrarium to macha ogonem, w nocy jest dość energiczny "skacze" po terrarium jak szalony :D W jednym słowie gekony lamparcie są fajne i polecam je! A już w październiki będe miał samice, bo mój gekon ma już 2 lata i 1 miesiąc :D

Kmieciu
22-05-2013, 07:07
"jak ja głową przybliże do terrarium to macha ogonem"
tyy a szczeka z zadowolenia jak przychodzisz do domu? :P (ale kity o staaary jakbyś o ogonie nie napisał to moze bym uwierzył)

rysiosz
22-05-2013, 07:14
Na serio, ale to mi się tylko zdażyło 2 razy. Nie kłamie na serio!

Kmieciu
22-05-2013, 07:21
gek macha ogonem jak jest skupiony przed tym kiedy rzuca sie na ofiarę. załóżmy stoi wpatrzony w świerszcza to zastyga cały w bezruchu tylko koncówka ogona mu "merda". być może rzeczywiście zamerdał ogonem ale to nie dlatego że cię zobaczył. gekon to nie pies że marda ogonem jak widzi swojego pana ;)

QBEUSZ
22-05-2013, 10:04
hehe racja ;) wiecie ja napisalem bo mialem problemy ze swoim ale teraz jest dobrze i tez jak chce zeby sie nim zajac to patrzy do gory w miejsce gdzie reka odsuwam szybe pozdro 4 all

GREJFRUT
22-05-2013, 16:52
Wiecie bo są gekony i "GEKONY" u niektórych instynkt i dzicz zostaje cały czas i w takim przypadku sposób opisany na mojej stronie i przez QBEUSZA jest w 100% skuteczny!

42d3e78f26a4b20d412==