PDA

Zobacz pełną wersję : Klej



ja
22-11-2011, 09:57
CZy są jakies nie toksyczne kleje albo silikony?

Cornie
22-11-2011, 10:04
Są specjalne kleje do akwariów.
Nie są toksyczne i nie smierdza. Powinienes taki znalezc w kazdym sklepie akwarystycznym albo ogólnie zoologicznym. Dostepne sa zazwyczaj kolory: czarny przeźroczysty.

Cornie

CURTUS
22-11-2011, 14:56
Silikon ,który śmierdzi octem jest najwłaściwszym"lepidłem" w terrarium.
(te w sk. zool. to właśnie to)
Można je kupić w większości składnic budowłanych za o wiele niższą cenę-S.szklarski 100%
Zapaszek szybko się ulotni(2-3godz)-a przy dobrej wentylacji ,ani Ty ani zwierzaki nie ucierpicie(pomijam "aromat")
Wiele zależy , też od tego do czego ma być użyty-czasami lepsza jest żywica termiczna lub POXIPOL.

reed
23-11-2011, 05:11
Zajebiste porady udzielasz :/
Jezeli koles ma po 2 - 3 godzinach wsadzic zwierzaka do terra poklejonego tym silikonem smierdzacym octem , to zdrowia zycze :/

cyt: "Zapaszek szybko się ulotni(2-3godz)-a przy dobrej wentylacji ,ani Ty ani zwierzaki nie ucierpicie(pomijam "aromat") "

Chyba ktos tu niezle sie rabnal (w glowe)

dr Robert
23-11-2011, 05:35
Warto zwrócić uwagę czy silikon nie ma środków grzybobójczych. To pisze na opakowaniu i takich trzeba unikać. A na wietrzenie trzeba przeznaczyć co najmniej jedną dobę, a najlepiej kilka dni.

Pablos
23-11-2011, 05:43
Witam!:)
Powszechne jest wśród terrarystów przekonanie...nie do końca zresztą wiadomo, czy słuszne.. że opary silikonów tzw. "terrarystycznych" lub "akwarystycznych"/jedno i to samo/ są toxyczne dla zwierząt przez okres, w którym można wyczuć woń /nieprzyjemną zresztą..:))/ octu..
Moim zdaniem CZAS percepcji zapachu octu NIE MOŻE być dobrym miernikiem toxyczności silikonów.. Człowiek, jako organizm mikrosmatyczny;), w ogóle ma beznadziejny;))))) zmysł powonienia...to co my już nie czujemy...zwierzę nadal może odbierać..i zapewne tak właśnie jest..!!! Poza tym jest tzw. zjawisko ADAPTACJI RECEPTORÓW...nie trzeba chyba wyjaśniać, największy smród:) po chwili w nim przebywania traci na sile...a potem staje sie neutralny...a nawet przyjemny..;))))/to żart../
Najbezpieczniej będzie, po klejeniu terrara, wsadzić tam zwierzę nie wcześniej jak po 1-2 dniach dobrej wentylacji...
Pozdrawiam i życzę sukcesów hodowlanych:)
Pablos

Krzysztof.W
23-11-2011, 07:05
Dzisiaj kleje terrarium. Urzywam Silikonu "tytan" firmy SELENA.
Jest to silikon szklarski, Zauważyłem że jest bardziej klejacy niż silikon uniwersalny. Ma bardzo słabo wyczuwalny zapach octu.
Po wyschnięciu jest bardzo mocny i elastyczny nie to co silikony uniwersalne.

Cornie
23-11-2011, 13:46
pablos ja mialem taki silikon i nie smierdzial
bo tak jest z reguły

CURTUS
23-11-2011, 13:51
Przepraszam Reed ale nie rąbnołem się w głowę.
Nie stwierdziłem też ,że zwierzaka należy wpuszczać do ter.już po 2-3godz.- szło o to iż najprawdopodobniej ter. będzie klejone w mieszkaniu
gdzie kubatura jest tak duża ,iż opary kwasu octowego będą bardzo rozproszone(sądziłem,że to oczywiste)i przewietrzenie pomieszczeń powinno zapobiec jakimś rzeczywiście negatywnym oddziaływaniom tego"smrodku".Zakładam-jednorazowe użycie a nie "produkcję".
Natomiast niewyobrażam sobie wpuszczenia zwierzęcia do tak świerzego
zbiornika.Przecie trza toto jeszcze użądzić,popodłączyć oświetlenie, ogrzewanie itd....- Stary,źle mnie zrozumiałeś.
Pewne tematy traktuję jako standarty i liczę na domyślność ludzi ,którym je przedstawiam.Na przyszłość postaram się wyłuszczać temat bardziej opisowo.

reed
24-11-2011, 02:32
Sorx CURTUS , poprostu zle Cie zrozumialem.
Nie tak dawno ktos pisal o smierci swojego zwierzaka po wpuszczeniu do
swiezo klejonego terra.
Momo ze bylo to pajeczak , to i tak jest to przestroga.
Jeszcze raz sorry.
Poniosly mnie emocje :)

CURTUS
24-11-2011, 06:01
Spoko - czasem też się niepotrzebnie zacietrzewiam.
A to iż moje wypowiedzi nie zawsze są w pełni jasne,zwalę na małe doświadczenie w pisaniu postów.Poprawię się z czasem.

42d3e78f26a4b20d412==