PDA

Zobacz pełną wersję : potforki nic nie jedza :(



saya
31-05-2013, 15:28
mam dwa male gekoniki, okolo 11-12 cm.
jeden albinosek jeden high yellow. no nie wazne,
sa malenkie jeszcze, ale sa chudziutkie jak nie wiem.
karmie je co pewien czas wapnem i witaminkami, rzucaja
sie strasznie przy tym ale cos tam zjedza. kupki sa, ale
nie codziennie *wiec jedza ale nie wiele*. jak zmusic
gekoniki do jedzenia? nie chca jesc swierszczy z pesety
ani z reki, polize go i odsuwa lepek.
macie jakies propozycje ? buzka

Hari
31-05-2013, 15:43
Wrzuc im sporo malych swierszczy do terrarium. Niech poluja aktywnie. Powinno je to pobudzic. Moj tez czesto nie chcial jesc z pęsety i ręki.

GREJFRUT
01-06-2013, 11:22
Pierwsze co zrób to zmniejsz im terra a najlepiej do czasu aż nieprzytyją przenieś je do V-boxu jako podłoże daj ręcznik papierowy raz dziennie spryskaj wodą,daj 1 kryjówke wżuć od 5 do 7 świerszczy powinno zadziałać juz niejednego gekona tak uratowałem z "anoreksji"

saya
01-06-2013, 13:00
ok... a co te jest v-box ? :P
*az mi wstyd....*

GREJFRUT
01-06-2013, 16:23
to takie akwarium z plastiku od góry nakrywane plastikowa pokrywką z wieloma otworami!Aby była leprza cyrkulacja powietrza przy dnie warto zrobić kilka otworów i zakleić je siatką o drobnym "oczku"!Jak nadal niewiesz co to jest to napisz zrobie foto!

saya
01-06-2013, 16:52
wiem wiem dzieki, ale jak tam umiescic swietlowke ?
wogole to masakra, pekly mi juz 2 terraria pod matami
grzewczymi, niby nic ale jestem tak wk*****
nie iwem od czego, poradz mi jak zaczepic
promiennik albo cos takiego zeby wylaczyc te zasrane
maty, nie mam oprawek porcelanowych do zarowek
dajacych cieplo, a plastikowa mi sie stopi :(

Robert_R
01-06-2013, 23:19
Ja zaróno u węży, jak i u gekonów jako główne źródło ogrzewania stosuje grzałkę akwarystyczną zalaną betonem. Kosztuje toto kilka złotych, a IMHO sprawdza się doskonale. Tylko grzałka nie może mieć więcej niż 10 W, pozatym należy ją obłożyć kamieniami aby zapewnić równomierne rozchodzenie się ciepła.

Pozdr.

R.

Grażynka
02-06-2013, 04:39
znaczy okładasz drzałke kamieniami potem to zalewasz betonem??

Robert_R
02-06-2013, 11:55
Sam pomysł zaczerpnąłem od kolegi Pawła ze strony http://szarai.w.interia.pl/uwagiz.html#terrarium .

Umnie po lekkiej modyfikacji wygląda to tak:

1. Części:
a) grzałka akwarystyczna o mocy kilka - 10 W;
b) drut miedziany/aluminiowy a najlepiej ekran (plecionka) z antenowego kabla koncentrycznego;
c) foremka wykonana z kartonu lub kupiona prostotkątna ze styropianu, trochę dłuższa od grzałki;
d) zaprawa cementowa ( używałem tzw. kleju do kafelków bo akurat to miałem pod ręką );

2. Wykonanie:

a) Na grzałce z drutu miedzianego robisz kilka pętli o kształcie ______()________ ( być może nie jest to konieczne, ale na pewno ułatwia rozchodzenie się ciepła wytworzonego w grzałce;
b) Układasz grzałke w formie;
c) zalewasz zaprawą cementową i ze względów estetycznych w jeszcze mokra możesz powciskać małe kamienie.
d) czekasz do wyschnięcia :)
e) odklejasz foremke.

Tak przygotowaną grzałke umieszczasz w terra i okładasz kamieniami które będą się od niej rozgrzewać.

Jedną z takich grzałek wykonałem układając grzałke zamiast w foremce, na płytce z terakoty. Myślę, że to też dobry pomysł.

Mam nadzieje, że pomogłem.

Pozdr.

R.

Grażynka
02-06-2013, 14:58
tak pomogłeś chyba to zastosuje u siebie :D

Bazyl
05-06-2013, 16:12
terra peka pod matami bo ma mniej niż 10mm grubości. Podklej zamiast tej pęknietej szybe grubości ok 12mm, ja tak zrobilam i nic się teraz nie dzieje.

ps ten beton jak się nagrzeje nie jest toxyczny?

42d3e78f26a4b20d412==