PDA

Zobacz pełną wersję : oswajanie



Grażynka
03-07-2013, 08:03
a wiec sprawa przectawia sie następująco niecałe 2 miesiące temu kupiłem gekusia od tamtej pory za każdym razem jak mnie zobaczy ucieka do kryjówki :( co moge na to poradzić?? po jakim czasie wasze geki zaczeły sie oswajać do was nie chodzi mi o branie na ręke tylko aby nie bały sie waszej osoby

Kmieciu
03-07-2013, 12:09
mi to zajęło ok tygodnia... po tym czasie gekon się już nie bał. na rękę sam wchodzić zaczął o ile pamietam ok miesiąca po zakupie. moze za mało przy nim przebywasz i za mało czasu mu poświęcasz

gekon13
03-07-2013, 12:17
Moich jeszcze nie oswoiłem do końca, na rękę dają się wziąść, same nie wejdą ale jeden z nich to taki troche bardziej dziki wziąścna rękę to sie raczej nie daje a po powrocie z wakacji syknął na mnie raz pewnie zapomniał kim jestem:)

lolitereklol
03-07-2013, 13:20
Grażynka - widze ze masz podobny problem co ja.
Też mam geka 2 miesiące (od giełdy w świętochłowicach) i jak podchodze pod terraium to on tak samo ucieka do kryjówki ;(

QBEUSZ
03-07-2013, 15:26
siedzcie dlugo wieczorami przed terra jakas lektorka:] albo podobne sprawy zapamieta was, robcie jak najwiecej w terra(ale bez przesady)ignorujce jakby geka.jak juz nie bedzie uciekal to wkladajcie reke do terra na jakies 15 minut(przez cala dlugosc terra) i nie ruszajcie nia, najlepiej zeby bylo cicho i zeby byc samemu przy terra.jak dla mnie jest to zlota metoda.nie zeby gek robil pod siebie jak mnie widzi:P ale jak wkladam reke do terra(tak jak powyzej)wychodzi z kryjowki i sam wchodzi.teraz juz smiga po kanapie:D pozdro

Grażynka
03-07-2013, 15:46
ja siedze przy terra jakieś 2-4 godziny dziennie (tyle ile przed kompem bo terra jest na półce obok biurka jak wsadzam ręke do terra to siedzi w kryjówce i nie wychodzi
:(. gdy biore go na ręke to nie protestuje (znaczy nie ucieka) ale to nie to samo jak gek wchodzi sam na ręke :( czy możliwe jest ze gekuś juz nigdy sie nie oswoji tak jak to opisał QBEUSZ??

MareQ
03-07-2013, 16:22
hehe, przecież gekon to nie piesek czy kotek :P To nie jest tak, że gekon po roku nie bedzie uciekał. Owszem, bedzie. Mój starszy gekon (mam go już 1,5roku) zawsze ucieka do kryjówki jak nagle wpadne do pokoju (czyli np. wbiegne albo coś w tym stylu :P). Jak wejde spokojnie, to nie płoszy sie. Poza siedzeniem przed terra, też trzeba sie odpowiednio 'zachowywać' w obecności zwierzątka :) Ty sie nigdy nie przestraszyłeś jak Twój brat/siostra zaskoczyli cie w jakiejś sytuacji? Napewno tak, a przecież jesteś 'oswojony' z nim/nią ;)

dkk15
03-07-2013, 20:11
u mnie jest dokladnie tak samo jak u marqa jak wpadne do pokoju to sie szybko geki chowaja ale jak sie normalnie wlazi to sie tylko popatrza namnie i ida spac. na reke jeszcze mi niewlaza ale jak wsadze reke to kraza kolo niej wachaja ,liza i chodza po palcach.

Grażynka
04-07-2013, 02:22
wiem ze to nie pies czy tam kot ale chodzi o to ze gekuś sie mnie panicznie boji nawet jak wejde spokojnie do pokoju to on zmyka do kryjówki.

Kmieciu
04-07-2013, 02:38
pewnie wiele osób mnie zbeszta ale jak na początku gekon się mnie bał to go wyciągałem na siłę...nie dlatego że chciałem go oswajać tylko byłem strasznie podjarany i koniecznie chciałem go sobie potrzymać. nie zaszkodziło mu to w ogóle a kiedy wieczorem podchodzę do terra to gek napiera na szybę kiedy mnie widzi :)

Grażynka
04-07-2013, 03:10
oswoiłeś go w tai sposób??

Kmieciu
04-07-2013, 03:21
dokładnie w taki no i jeszcze siedziałem często przy terra ale na początku to nie był dla mnie żaden wyczyn (trudniej było mi nie siedzieć przy terrarium ;])

QBEUSZ
04-07-2013, 06:47
kmieciu wybral najgorsza droge:P ale jak widac skuteczna:]ale ja bym jej nie polecal bo to jest bardzo duze stres dla geka kmieciu podniecony a gek malo zawalu pewnie tam nie dostal

MareQ
04-07-2013, 12:21
hehe, fakt, kmieciu dowalił :P Ale musze jeszcze jedną rzecz wtrącić. Nie ma dwóch takich samych gekonów :P każdy ma jakiś swój indywidualny charakterek. Z moich dwóch, samiec cały czas siedzi w kryjówce i wyłazi tylko jak szybe otwieram (myśli że żarcie, hehe) a samiczka to dosłownie siedzi wnet przyklejona do szyby :) Często jak patrze co tam dobrego u nich słychać to mała stoi na tylnych łapkach a przednimi wędruje po szybce do góry :D O, a teraz właśnie poluje na sztuczną roślinke :| naprawde, niesamowita jest :D

Kmieciu
04-07-2013, 15:01
hehe jak przeczytałem wasze komentarze QBEUSZ i MareQ...łojezu polewkę miałem. możliwe że droga najgorsza i gek faktycznie się ostro podstresował z tym ze wtedy nie miałem takiej wiedzy. gdybym go teraz dostał to poewnie bym inaczej kombinował i nie podniecał się tak ;) no nic teraz gek na mój widok napiera na szybę :) (pewnie chodzi mu o żarcie ale co tam ;])

Grażynka
04-07-2013, 15:16
właśnie o takie zachowanie mojego gekona mi chodzi, o jakim piszą mareQ i kmieciu. chciałbym prowadzić obserwacje jego zachowań w terrarium a on cały czas siedzi w kryjówce

Kmieciu
04-07-2013, 16:07
wiesz...mój gek siedzi w kryjówce jedynie w dzien (ale i tak nie zawsze) a w nocy to łazi cały czas po terra albo po prostu walnie się na ściółce i tak leży. jak podchodzę do terra to jak już pisałem opiera sie przednimi łapami o szybę albo też najzwyczajniej mnie olewa :P

saya
04-07-2013, 16:39
MareQ, tak na marginesie :wybaczcie ze to tu pisze: to czy miales stycznosc
z waranami ?

a tak pozatym to u mnei to samo - raz sam wlazi mi na reke i zboczeniec
w dekolt :> a raz to najchetniej wykopal by dziure do piwnicy.
spr00buj pomyslec z perspektywy gekonika w terrarium, wtedy
zrozumiesz ze to mala istotka i w malej glowce jest m.in. zwierzecy
instynkt.

MareQ
05-07-2013, 04:32
nie-e, z waranami styczności nie miałem :) z kretynami owszem, ale to chyba każdy z nas ;)

42d3e78f26a4b20d412==