PDA

Zobacz pełną wersję : Gekon alpinista :[



Pawllo
08-07-2013, 14:20
Przywiozłem dzisiaj 2 młodziutkie gekony (oczywiście lamparcie) wpuściłem do terra i zaczęły sie wspinać po ścianach :[ i martwi mnie to że ja mam zrobioną tylko tylną ścianke a one chodzą też po bocznych ścianch(z osb bo terra jest z osb) i sie boje że spadą(jeden spadł ale nasczęście z niewielkiej wysokości) i co mam teraz zrobić? przerobić terra? jeśli tak to jest mały proble bo ta cała elektryka i wogule troche by było trzeba sie pomęczyć, a może im przejdzie? :[ jak co to napiszcie też jak można w łatwy sposób przerobić ścianki żeby geki z nich nie spadały i sie wspinały(najlepeiej żeby przeróbka była na poziomie przedszkola ew podstawówki ostatecznie gimnazjum :D )
Z gó ry thx

MareQ
08-07-2013, 15:11
a Ty myslałeś że gekony sie nie wspinają? :| mojego gekona jak wpuściłem do terra to prierwsze co zrobił to przykleił sie do ściany i siedział tak praktycznie cały czas... Jeżeli na bocznych ścianach masz kable itd itp to gratuluje kreatywności. Najlepiej wyłożyć ścianki jakimś czymś śmiesznym, w zależności od tego kto co lubi. Ja preferuje korek i to własnie korkiem wykańczam swoje terraria.

GREJFRUT
08-07-2013, 15:15
Spokojnie geki lamparcie uwielbiają sie wspinać (choć z wielu opisów wynika że tego nierobią) nie ma w tym nic dziwnego niewiem czy to im minie ale mysle że jak przybiora na wadze i podrosną to będą sie wspinały tylko po zrobionej przez ciebie ścianie!No i spokojnie nic im sie niestanie jak spadną a napewno niespadną z samej góry.
Pozdro!

Pawllo
08-07-2013, 15:19
nie na ściakach nie mam ale żeby np. atlasem zalać to trzeba zdjąć instalacje z "sufitu"terrarium żeby to terra ustawić tak żeby np. atlas nie sciekł(tak mi sie wydaje) przeciez gekona lamparci to gatunek naziemny? dziwne są ale za to piekne i wogóle kochane :)

dkk15
08-07-2013, 19:36
ej pawllo czlowiek to chyba tez gatunek naziemny a zdazaja sie przypadki ze chodza po sklach jak inne gatunki ,tak samo jest z gekami

Pawllo
09-07-2013, 02:32
heh rzeczywiście, my nawet latać umiemy :P :D:D

Cambridgei
09-07-2013, 13:53
słuchaj jak rozrobisz atlas gesto i tata ci pomorze to nie scieknie tylko wystrój wyciagniesz i bedzie git :) np morzesz obłozyc korą albo kamieniami moje geki przesiadują całe dnie na korzeniu przyklejonym do scianki i sie wygrzewaja pod uv :)Naprawde opłaca sie ta robota nie pożałujesz napewno :) Pozdrawiam

Bazyl
10-07-2013, 03:55
a co byś powiedział na piankę?
zaschłaby- potem można ją ładie pościnać i pooblepiać

MareQ
10-07-2013, 10:57
hehe, widziałem raz tutaj ktoś zamieścił fotke terra wykończonego właśnie pianką i pomalowane w środku. Tandetnie to wyglądało, w dodatku przypominało jelita... ;) Nie mówie że wszystkie tak wyglądają, ale to akurat mi sie przypomniało ;P

Pawllo
10-07-2013, 14:53
jalito cieńkie czy grube :D dałem im troche korzonków itp. i teraz sie po nich wspinają :) sytuacja opanowana

Bazyl
11-07-2013, 14:15
ja tylko dalam taki pomysł, co zrobic na na szybko.- żeby cos takiego zrobic to też trzeba mieć troche zdolności plastycznych

42d3e78f26a4b20d412==