PDA

Zobacz pełną wersję : agresja u nowej :)



saya
15-07-2013, 14:41
witam :)
wlasnie braciszek przyniosl sliczna gekoniczke :)
btw. podziekowania dla pana spod 304 ;)
ale nie w tym rzecz... mala bestia ugryzla mnie juz
3 razy :> w ciagu 2h ... co zrobic zeby malenstwo nie bylo
tak agresywne ? jak stopniowo ja przyzwyczajac ?
buzka
saya

Hari
15-07-2013, 15:38
Zostawic ją w spokoju na jakis tydzien min. Prawdopodobnie jest agresywna ze strachu (nowe pomieszczenie, przenosiny etc.) Jak wsadzalem mojego mlodego gekona do terrarium to tez mnie uzarł, a pozniej nasyczal na mnie :]

Kmieciu
15-07-2013, 17:15
hehe mój syczał ale nie ugryzł. a skoro masz gekoniczkę znaczy się że ma minimum 6 mies. czyli zdążyła się przyzwyczaić do dawnego terra. nie wyciągaj jej przez tydzien z terra a potem stopniowo ją do siebie przyzwyczajaj :)

mrsnake
15-07-2013, 23:55
A ostrzegałem :)

modliszka
16-07-2013, 02:20
A mój gekuś ma miesiąc i zaraz jak go kupiłem patrzał z zaciekawieniem co robie.A juz po czterech dniach chodził chwile po mojej ręce :D

Tą gekonice zostaw przez tydzien w spokoju.Niech sie przyzwyczai do nowego terra.Potem stopniowo przyzwyczajaj.

yupik
16-07-2013, 05:00
Hej :)

Mnie moj Leopold tylko raz ugryzl (choc to wlasciwie chwycil palca pyszczkiem) ale nalezalo mi sie :) bo najpierw na mnie nasyczal (co nie pomoglo :)) )
Zostaw go w spokoju przez pare dni a potem przyzwyczajaj do swojej obecnosci i zapachu, probuj karmic z reki.
Leopold jest juz oswojony, sam wchodzi na reke, je z reki, ale ma tez takie dni, ze ucieka na moj widok.

Pozdrawiam
Piotrek

MareQ
16-07-2013, 05:31
zostaw ją w spokoju. Wpuść do terrarium, niech sobie tam egzystuje spokojnie. Wykonuj normalnie zabiegi pielęgnacyjne w terrarium i staraj sie nie zwracać na nią uwagi. Z czasem przyzwyczai sie do Twojej obecności i wtedy możesz powoli próbować brać ją na ręce. Ale pamiętaj, nic na siłe.

dkk15
17-07-2013, 22:30
moj gek sykna namnie i ugryzl mnie w palec a teraz jak wsadze reke do terra to chodzi koloniej i lize

Bazyl
20-07-2013, 01:39
ja jak kupiłam nowego geka to tez mnie ugryzł, ale z innego powodu- myślał że to zarcie taki był glodny!
jak mu zaraz potem dalam swierszcza to nawet nie zwrócił uwagi że z reki mu podaje, tylko wyskoczył, chapnął- i to razem z moim palcem

42d3e78f26a4b20d412==