PDA

Zobacz pełną wersję : jaki pokarm?



arni
16-07-2013, 14:34
czy to prawda że jeżeli nauczę mojego gekona jeść z reki i tylko z ręki to potem nie będzie musie chciało samemu łapać swierszcza gdy mu go puszcze do terrarium
a wogóle to słyszałem żeby nie zostawiać zywych zwierzat w terrarium bo moga być przyczyną pogryzień gekonika czy to prawda?
i jeszcze coś czy gekoniki nie jedza martwych ofiar np. zdechłego świerszcza czy konika?
pozdro

Krzysztof.W
16-07-2013, 17:01
-Czy to prawda że jeżeli nauczę mojego gekona jeść z reki i tylko z ręki to potem nie będzie musie chciało samemu łapać swierszcza gdy mu go puszcze do terrarium?.

ODP: Tak, istnieje takie prawdopodobieństwo że rozleniwisz gekona ;).

-A wogóle to słyszałem żeby nie zostawiać zywych zwierzat w terrarium bo moga być przyczyną pogryzień gekonika czy to prawda?.

ODP: Jeśli są to duże owady w stosunku do gekona to istnieje takie nie bezpieczęstwo ze strony owada. Zwłaszcza trzeba bacznie uważać na młodziutkie jaszczurki i podawać im pokarm odpowiedni do jego wielkości.

-I jeszcze coś czy gekoniki nie jedza martwych ofiar np. zdechłego świerszcza czy konika?

ODP: Słyszałem o suszonych, czy smażonych świerszczach w panierce witaminowej, ale to chyba dla agam. Z tego co zaobserwowałem to gekony lamparcie nie jadają tego co się nie rusza.

Washo
17-07-2013, 01:41
Gekony lamparcie nie sa padlinozercami dlatego martwego swierszcza nie zjedza :)

yupik
17-07-2013, 04:50
Niektorym wystarczy pomachac martwym swierszczem przed nosem by zjadl :) Ale to zalezy od osobnika i lepiej jednak podawac zywe swierszcze.

Pozdrawiam,
Piotrek

dkk15
17-07-2013, 22:28
umnie np geki by zjadly zdechlego swierszcza bo jak poruszalem swierszcza kilka razy przed nosem geka to atakowal go jak zywego ale podaje zawsze zywe

Kmieciu
18-07-2013, 09:36
u mnie to samo

arni
19-07-2013, 07:21
a czy można spaść gekona bo takie pogłoski słyszałem?moze za dużo jesć?bo mi czasami on potrafi zjeść 8 świerszczy na dzień?czy to nie za duzo
ale ja w sumie sądzę ze on musi duzo jeść bo to jest mały gekon i rośnie dlatego potrzebuje dużo pokarmu - zresztą chyba jak człowiek

Hari
19-07-2013, 17:38
Mozna spasc gekona, czemu nie? Mlode faktycznie wiekszosc pokarmu ładują we wzrost, dlatego ciezko spotkac mlodego gekona z grubym ogonem.

arni
21-07-2013, 06:48
tzn rozumiem ze młodym gekonom nie grozi spaśnięcie jezeli chce jeść mam mu dawać?

Hari
21-07-2013, 14:39
Tak. Mlode gekony potrafia naprawde duzo jesc.

42d3e78f26a4b20d412==