PDA

Zobacz pełną wersję : jaka musi byc temperatura



tom.polo
19-07-2013, 13:13
kupiłem mojego gekona jest on mały i nie wiem co dawac mu jesc ,i jaka musi być w dzien temperatura

manter
19-07-2013, 13:59
witaj hmm wiec kupiłes sobie geka a wcześniej nic się nie dowiedziałeś o hodowli ??? BRAK SŁÓW !!!!!!! do jedzenia dawaj mu swierszcze posypane witaminkami!! a temperatura za dnia utrzymuj na poziomie 28-32°C w źródle ciepła może osiągać około 35°C. W nocy obniżaj temperaturę do 22-24°C. Ważne jest by gekon mógł swobodnie wybierać miejsce gdzie ma odpowiadającą mu temperaturę.

Mikelos
19-07-2013, 14:09
ludzie przed kupnem poczytajcie troche o gatunku ktory kupujecie !!!!!!!! jak tak można ? kupileś gekona a nic o nim nie wiesz a to naprawde są PODSTAWY !!! BRAK MI SŁÓW !!!!!! przeczytaj FAQ , opis gatunku !! tacy ludzie mnie dobijają !! hańba

MareQ
19-07-2013, 15:40
biada Ci za twe czyny. Wstydze sie za Ciebie przed Twoim zwierzakiem :P
Następnym razem najpierw pomyśl a potem działaj, tak jest łatwiej.

A temperatura...
Temperatura ma byc odpowiednia dla hodowanego przez Ciebie gatunku. Więc zapraszam do lektury 'opisów gatunków' oraz szperania w internecie.

Bazyl
20-07-2013, 01:22
hej ludzie, zapominacie że to forum ma tytul gekon lamparci a nie WSTYDZ SIE BO ZLE ZROBILES.
kupil, i ma. teraz pyta a my jesteśmy od tego żeby pomóc. dobrze że pyta.

-młego gekonka karmisz małymi swierszczami. nie koniecznie musza być posypane witaminami, bo może mu to nie smakować i nie zje, albo zanim je zje to one sie otrzepią z tych witamin. nakarm świerszcze dzien przed karmieniem różnorodnym zarciem(karma dla rybek w płatkach, ogórek, płatki owsiane, jabłko itp) i wtedy je wpuść do gekonka. do wody nalej witamin-polecam reptilin w kropelkach. albo wibowit dla maluchów- tylko w mniejszym stężeniu niz napisane dla ludzi.
-temp jak powyżej mniej więcej, ale w dzien tez musi miec jedno miejsce gdzie jest zimniej(ok 25 stopni).
-i ważna jest też wilgotność 40-50% (do mierzenia kup higrometr)

powodzenia

tom.polo
20-07-2013, 11:17
serdeczne dzieki ,ja dosc dużo czytałem o gekonie ,ale myślałem że jeszcze troche wy mi soś doradzicie .przeciesz macie wieksze doświadczenie.

Ven
21-08-2013, 18:56
Jesli masz jakiś problem z gekiem, to wal, bo lepiej zapytać, niż samemu dochodzic metodą prób i błędów, ale wydaje mi się, że przede wszystkim powinieneś troche poczytać o gekonach. Znajdziesz tam podstawowe informacje- takie własnie jak temperaturę, sposób zywienia, wilgotność itd. A wiedzy nigdy za wiele na temat swoich podopiecznych....
Buziaki- Ven

42d3e78f26a4b20d412==