PDA

Zobacz pełną wersję : hodowla świerszczy



el_pawello
31-07-2013, 06:07
czy do hodowli świerszczy wymagana jest żarówka?? bo postępowalem zgodnie w tym co pisze w dziale o świerszczach, ale te jakos nie chcialy mi rozmnożyć (mialem 10 sztuk) , trzymalem je w dosc duzym faunaboxie 40x20x20 , i troche trudno mi tam bedzie żarówe zainstalować (normalnie to w pokoju mam okolo ponad 20 stopni)
podłożem jest włóno kokosowe (czy wystarcza jesli wilgotna bedzie tylko jedna połowa) ??
prosze o jakieś rady co do hodowli...

piotrek
31-07-2013, 07:30
żarówka nie jes wymagana, jednak jeżeli chcesz by coś ci wyszło z tej hodowli to jest potrzebna wyższa tem niż 20 C gdyż metabolizm świerszczy jest szybszy gdy jest wyższa tem - szybciej się rozmnażają i wykluwają z jajek.
Proponował bym tem w ok 30 C wtedy ładnie będą się ci rozmnażały.
Jednak taką temperaturę będzie ci łatwo uzyskać przy pomocy żarówki. Nie koniecznie musisz stosować zwykłe duże żarówki. Ja stosowałem takie małe 15W dodatkowo umieszczonych w puszkach.

el_pawello
13-08-2013, 15:53
dzieki za tamten odpis, mam juz hodowle, zarówa grzeje, świerszcze świerszczą, samice skłądają jaja, za 2 tydnie cos sie powinno wykluc tylko mam pytanie bo samce z tym swierszczeniem mnie dobijają (nie przestają nawet na chwile, są tylko 2,a co dopiero jak ich bedzie wiecej??) , czy jak utne im skrzydła zeby nie swierszczalyto dalej będą wabiły samice żeby z nimi "kopulować" :> , przypuszczam ze niee, ale moze tkos doswiadczonny ma inne zdanie?

42d3e78f26a4b20d412==