PDA

Zobacz pełną wersję : problem



Arrow
31-07-2013, 10:09
witam,

otoz dzis dostalem samice gekona lamp. problem polega na tym iz, jest vardzo wychudzona, ogonek cieniutki, widac kosci

ale wlasnie wciagnela swierszcze, je caly czas, tak tez bylo u poprzedniego wlasciciela, samiczka sie dziala w terra z samce, normalnie skladala jajka, lecz zaczela chudnac, no az stalo sie to bardzo widoczne i trafila do mnie


jakies pomysly, moze to jakies robale (tasiemiec ?) ?

TRiP
31-07-2013, 10:48
Kał do badania i wszystko jasne

afrox
31-07-2013, 11:52
hm... skoro składała jajka... to może nie była jak na taki okres odpowiednio karmiona... zapewnij jej odpowiednie warunki, jedzenie, uv i witaminy... (zwłaszcza wapno) i miejmy nadzieje będzie dobrze... ale do weta też możnaby iść...

Raffee
31-07-2013, 13:38
mogla miec za malo witamin i wszystko poszlo w jajka. wystarczy ze bedzie regularnie dostawac pokarm i witaminy a powinna dojsc do prawidlowego stanu. a tak na wszelki wypadek mozesz zawitac do weterynarza i ja odrobaczyc, co nie powinno byc zbyt kosztowne

matka__
01-08-2013, 00:50
moim zdaniem mogą to być pasożyty które z powiązaniem składania jaj ją tak wycieńczyły u mnie niestety w te wakacje było tak samo zkładała jaja ja wyjechałem na wakacje a ona po moim powrocie cienka jak nić wziołem ja do osobnego pojemnika z ligniną na dnie gdy się załatwiła było wszystko jasne osiki, dużo owsików. a tesz bez problemu pszyjmowała pokarm. Dlatego proponuje zbadanie kału i dorobaczywienie, podawanie witaminek, wapnai pszedewszyskim nie pszekarmianie tylko regularne karmienie, codzienne podawanie niewielkichilości pokarmu. Mojej to pomogło w tydzień!!!!! i wydlądała jak dawnie piękna gruba samiczka.
Pozdro!!!!

saya
01-08-2013, 07:01
mysle ze to robactwo. moj przeszedl odrobaczanie, i po 2 tyg nie poznaje gekona,
znowu jest zywy i ruchliwy, je i zaczyna tyc troszke.

42d3e78f26a4b20d412==