PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne odchodzy... :|



Zeus
05-08-2013, 11:24
Witam, Od jakiegoś czasu moja lamparcica wydala od czasu do czasu odchody z krwią... są rzadkie oraz troche czerwone (wydaje mi sie ze to krew..) Podaję mu świerszcze hodowlane oraz czasami koniki polne złapane przy domu... Podejżewam, że to wina tych koników polnych... samica jest młoda i je normalnie bez problemów... wygląda na zdrową i dobrze odrzywioną... tylko te odchody z krwią mnie intrygują... Od jakiegoś czasu równierz robi mniejsze kupki niż wczesniej, tak o połowę...

Jakies sugestie?

Kmieciu
05-08-2013, 12:23
mogła sobie uszkodzić układ pokarmowy, albo coś z kloaką... poczekaj na inne wypowiedzi

Kunoichi
05-08-2013, 13:09
agyby cos takiego trwalo powiedzmy przez 4 kupki i potem juz niebylo czegos takiego toco?

Raffee
05-08-2013, 13:38
Moj lampart mial podobne problemy gdy podawalem mu koniki polne zlapane na polku, byc moze spowodowane jest to twardszym pancerzem albo czym innym ale jak przestawilem go tylko na swierszcze to w ciagu 3 dni doszedl do siebie.

Kmieciu
05-08-2013, 14:01
moze się skaleczył od środka a potem sie zagoiło...nie wiem

Krzysztof.W
05-08-2013, 15:05
Szyszkowce karmię konikami polnymi już od kilku lat i zawsze po zjedzeniu tych owadów wydalają one kał który ma w swojej strókturze ciemno czerwone fragmety. Sadzę że to nie jest żadna krew, lecz oskórek chitynowy owada który zabarwia się na taki własnie kolor podczas trawienia.

Takie oto jest moje zdanie.

Raffee
05-08-2013, 15:54
Moze tesh tak byc ze to podczas trawienia sie zabarwia na taki kolor bo nie jest mozliwe zeby przez kilka lat karmienia szyszkowce mialy uszkodzony uklad pokarmowy i normalnie zyly

Zeus
06-08-2013, 08:25
mysle ze zrobie mu pare dni glodowki i zaczne go karmic swieszczami po tym
wielkie dzieki za sugestie ... pozdrowienia

42d3e78f26a4b20d412==