PDA

Zobacz pełną wersję : Terrarium, oswietlenie, ogrzewanie itd



lost_soul
08-08-2013, 07:21
Prawdopodobnie rodzice zgodza sie na gekona wiec... potrzebuje (jak juz pisalam wczesniej) jakis plan terrarium, nie wiem za bardzo jak je zbudowac... nie wiem jakie oswietlenie jest potrzebne i ogrzewanie... pomozcie ;P bo jak sie rodzice zgodza to zaczynam zakupywac wszyskto co jest potrzebne ;) tyle tego wszystrkiego jest w zoologach internetowych ze idzie sie pogubic...

Double
08-08-2013, 07:23
http://www.gekonlamparci.com/

lost_soul
08-08-2013, 08:01
czytalam juz to wszystko.....

lost_soul
08-08-2013, 08:05
o to chodzi ze nie mam mozliwosci kupic w zwyklym sklepie... i obejrzec towar dobrze bo u mnie w zoologicznym nie ma takich rzeczy, chodzilo mi raczej o firme i model odpowiedni

mantid
08-08-2013, 10:59
Kupujesz w zwyklym sklepie budowlanym styropian, klej gipsowy lub cekol.
Wypalasz styropian pokrywasz go cekolem zmieszanym z piaskiem i masz tylna sciane.
Jako podloze piasek (najlepiej wyplucz go pozadnie i wypraz w piekarniku).
W sklepach ogrodniczych mozna kupic lupki z piaskowca i wapienia, z nich mozesz zrobic kryjowki.

Do tego potrzebujesz terrarium (moze byc przerobione akwarium) z pokrywą z metalowej siatki - wielkosc taka jak w opisie... Jako oswietlenie i zarazem ogrzewanie zarowka 60 W (punktowa) i kabel grzewczy (trzeba go poprowadzic po dnie terra i przykryc podlozem).

Poza terarium (akwarium) calośc nie powinna kosztowac wiecej niz 100-130 PLN.

lost_soul
08-08-2013, 11:02
a taka zarowka ma zarazem UVB? i trzeba miec tez czerwona zarowke na noc?

mantid
08-08-2013, 12:25
UVB nie jest potrzebny. Czerwona zarówka tez nie.

2P
08-08-2013, 12:37
A nie trzeba kabla dodatkowo zabezpieczyć? Gekony go niewykopią?

lost_soul
08-08-2013, 12:45
ja slyszalam ze trzeba przykryc kawalkiem terakoty albo czegos podobnego

Raffee
08-08-2013, 13:18
Kabel grzewczy jest zbedny jezeli terrarium nie stoi na ziemi albo bliso okna, a dawanie piasku jako podloza to ryzykowanie ze gekon sie zapcha bo bardzo czesto lubia pozerac piach a w szczegolnosci mlode, takze jako podloza najlepiej uzyc kostki kokosowej przynajmniej bedziesz miala pewnosc ze nie polknie tego

mantid
09-08-2013, 02:29
Po pierwsze jedzenie drobnych ilosc piachu jest u wielu gadów naturalne - pomaga trawic mechanicznie.
Po drugie, jesli gekony nie cierpia na niedobory zwiazkow mineralnych nie jedza piasku.

MuDvAyne
09-08-2013, 07:31
ja chce dac jako podloze grys odgrodniczy i troche w niektorych miejscach wlokna kokosowego i nie wiem czy czasem na tak suche terra jak dla lampartow moge dac mielony kokos mantid napisał(a):

Raffee
09-08-2013, 08:10
W malych iosciach nawet pomaga ale mlode gekony bardzo lubia wcinac piach i jednak lepiej zapobiegac takim przypadkom zapchania niz puzniej wloczyc sie po weterynarzach. I trzeba pamietac ze kupujac gekona zapewne bedzie mial nedobory witamin i bedzie wcinal piasek

pablo83vip
13-08-2013, 13:07
najlepiej jako podłoze zastosowac kostke kokosową lub bukową a piasku nigdy w zyciu nie uzywac bo gekon i tak bedzie go lizac (lepiej zapobiegac niz pozniej żałowac) odnosnie kabla grzewczego to ja na dno przykleiłem go taśmą dwustronną tylko na 1/2 terrariu na to połozyłem płytka ceramiczna i sie to swietnie spisuje tamperature mam okolo 28-30 stopni na połowie jakos oswietlenie stouje czerwoną zarówke 15 W na noc i to w zupełnosci wystarczy , a za dnia 30 watowego grzybka spota a zimą dodatkowo kabla grzewczego

42d3e78f26a4b20d412==