PDA

Zobacz pełną wersję : jakies robaczki w terra



isobelq
23-08-2013, 15:49
podejrzewam ze to jakas muszka albo cos takiego, jest to bardzo maly owad (1-2 mm dlugosci ciala) wymienialam sciolke luzne kamienie itd.. nie wiem skad sie to bierze.. jakas muszka owocowka wersja nie latajaca czy ki diobel? jak to usunac? mozna stosowac jakies srodki ktore nie zaszkodza gekonowi?? :(

tak to jest jak w terra sa gipsowe kamienie na stale wmontowane..
do tego nie wiem czy mojemu gekonowi to pasuje.. nie choruje ma sie dobrze ma apetyt itd.. tylko sie boje czy aby napewno sie wysypia itd.. czy mu do nosa i uszu nie wchodza :( martwie sie.. i wkurzaja mnie takie robaczki..

ktos mi pomoze?

isobelq
23-08-2013, 16:02
dodam jeszcze ze te "robaczki" skacza.. (nie jak pchla ale da sie ten szczegol zauwazyc golym okiem) i maja dosyc twarde pancerzyki.. sa one mniej wiecej 2-3 razy mniejsze niz pchly i o wiele jasniejsze.. nie maja pancerzykow polyskujacych gladkich tylko takie matowe.. nie wiem co to jest i boje sie o zdrowie mojego gekona.. zaniedlugo sie wyprowadzam (jakis miesiac) i wtedy kupuje nowe terra.. wytrzyma moj gekko? :( poradzcie co mam zrobic..
mial ktos taka sytuacje?

moze to jest jakis gatunek "kornikopodobnego-drzewozjadacza" gdyz w terra znajduje sie pare drewienek ktore gotowalam..

isobelq
23-08-2013, 16:11
i jeszcze jeden dodatek: zauwazylam forme latajaca w terra (jakas maluska muszka).. podejrzewam ze te "male formy" to jakies stadium poczatkowe tej muchy.. jakies larwy.. TYLKO CZYM ONE SIE ZYWIA???? :( mam nadzieje ze nie moim gekonem..

gek_blo
24-08-2013, 02:24
to skoczo... ;) lub roztocza módl sie ze by był to ten pierwsz wariant; muszki też czasami mam ale to dlatego że karmie geka malonami i innymi słodkimi owocami (od czasu do czasu) zawsze coś kapnie a muszki ciągnie do tego; obejrzyj gekona sprawdz czy te robaki mu siedza na ciele jak tak to to roztocza, kup srodek chemiczny zawierający dichlorfos pryskaj terra ale stosuj zalecane dawki bo jak przesadzisz to lampart morze umrzeć lub zachorować :( :( a tego chyba niechcesz ale jesłi tych roztoczy jest masa 0,2-0,4% neguvonu(substancja czynna trichlorfos)rozcienyczyć w 1 l wody i namoczyć na wacik czekac aż wyschnie i wsadzić do terra w osobnym pojemniku w tym czasie można spryskać 2% neneguvonu aha jesli to roztocz to żywią sie krwią (wampiry:)) jesli te skoczki to nie wiem czym ale one nie sa wogóle szkodliwe!!!!!! więc nie panikuj

gek_blo
24-08-2013, 02:31
zapomniałem geka podczas kuracji trzeba wsadzić do innego terra; neguvon rozkłada sie po3 dniach wszystkie elementy terra trzeba umyć aby gek sie nie zaruł taki kuracja ni niszczy jaj roztoczy dlatego trza ja powtarzac jeszcze 2-3 razy w odstępie 7-10 dni

isobelq
24-08-2013, 02:57
nic na niej nie siedzi.. te robaczki sa strasznie ruchliwe.. i maja dosyc "dlugie cialo" .. jesli mozna by to tak okreslic.. dlugie i gietkie.. ale w sumie male :) gekonica nie zwraca nawet na nie uwagi.. a one na nia zdaje sie.. wydaje mi sie ze poczekam do konca tego miesiaca i zmienie cale terra :) i bedzie po klopocie..

42d3e78f26a4b20d412==