PDA

Zobacz pełną wersję : zeby było jak najlepiej :)



PaPel
24-08-2013, 12:51
czesc
dzis zrobiłem terra dla lamparta ktorego mam zamiar kupić za jakis czas ...
jego wymiary to : długość 73 szer. 30 wys. 55 czy to wystarczy dla jednego geka ? czy może nada sie nawet na parke ?
jakie światło zamontować i jakiej mocy ?? (i na jakiej wysokosci)
aha i jeszcze coś ... co wysypac na podłoze i ile tego ma być ?

PaPel
24-08-2013, 12:58
aha i jeszcze coś jak powinna w tym terra wyglądac wentylacja ??

PaPel
24-08-2013, 13:13
aha i te zarowki podczerwone czy jakoś tak co grzeją a jaszczurki ich nie widzą to sa normalne zarówki tylko o kolorze czerwonym czy jakies inee ?

Raffee
24-08-2013, 16:31
Dla jednego jest w zupelnosci wystarczajace ale dla parki moze byc troche za waskie. Do oswietlenie terra mozesz uzyc swietlowki ale wtedy musisz zapewnic mu dodatkowe zrodlo ciepla, lub zarowki ktora jednoczesnie oswietla i ogrzewa. Jako podloze najlepiej uzyc chips kokosowy lub kawalki kory, a nalezy unikac piasku bo moze go zjadac co grozi wypadnieciem kloaki lub zapchaniem sie. Co do wentylacji to najlepsza jest "wertykalna" czy ajkos tak to sie pisalo, ale chodzi o to ze kratki wentylacyjne sa na dole przedniej sciany i gornej. A "te czerwone zarowki" sa dostepne w sklepach zoologicznych i nie moze to byc zwykla zarowka pomalowana farba na czerwono. Aha i przed kupnem warto by bylo przeczytac sobie jeszcze FAQ

mistersuperstar
25-08-2013, 03:09
ja bym bardziej zainwestował w szerokość niż w wysokość :)

PaPel
25-08-2013, 03:43
hehe no ja tez ale juz mialem kilka gotowych płyt po rozebraniu kolumny :p i jakos tak wyszło

Raffee
25-08-2013, 08:50
Jezeli terra jest zrobione z plyt to mozesz je przerobic tak zeby wysokosc stala sie szerokoscia.

42d3e78f26a4b20d412==