PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopoty z gekiem



yari
30-08-2013, 04:04
Cze mam pewne klopoty z moim gekonem od pewnego czasu nie zchdzi mu skóra z połwy ogona i niezawsze z palców a wczoraj zuważłem ze konca ogona cieknie mu krew Co to moze byc ? Pomocy

mantid
31-08-2013, 01:41
Kłopoty ze zrzucaniem wylinki mogą wynikac z niedoboru witamim. Nie podawaj witamin rozpuszczonych w wodzie, staraj sie posypywać nimi pokarm przed podaniem (mozesz wsypac swierszcze do pudelka posypac je witaminami i lekko potrzasnąć). dosypuj witaminy takze do karmy dla swierszczy. Dopoki nie zauwazysz poprawy mozesz podawac mu witaminy przy kazdym karmieniu.

Co do klopotow z wylinką, to kiedy gekon ja przechodzi mozesz porzadnie spryskac wodą terrarium, na pewno mu nie zaszkodzi. Jesli mimo to, na koncówkach lapek i ogonie zostaną mu fragmenty starej skory, delikatnie posmaruj te miejsca ciepłą wodą (lub jeszcze lepiej gliceryną - mozna kupic w aptece bez recepty). Posmaruj kilka razy i spróbuj delikatnie zdjąc skórę. Rob to naprawdę delikatnie - z tego co piszesz wynika ze mogles zerwac wylinkę razem ze skórą.

Pawllo
31-08-2013, 07:15
a jak sie zdejmuje tą wylinke z ogona to może gek odrzucić ogon??

Ven
31-08-2013, 08:19
Nie powinien, o ile to zrobisz bardzo delikatnie i umiejętnie.
Buziaki- Ven

yari
01-09-2013, 11:18
Dzisiaj zuwazyłem ze na koncówce ogana( dosłownie jakies 5mm) tam mu zostało troche skóry pojawiła mu sie krew.Ale nie tak jakby sie skaleczył tylko sama mu sie wydostawala.Nie wiem co mam z tym zrobic

Ven
01-09-2013, 14:48
ja proponuje iść do weterynarza!
Buziaki- Ven

yari
02-09-2013, 07:33
A znasz jakiegos dobrego weta w Jeleniej Górze .

42d3e78f26a4b20d412==