PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc lampart



dominik1
25-08-2013, 05:49
Mój jedyny lampart którego trzymam od roku dzisiaj niemógł się wyprużnić cały czas ciągał za sobą kał -z tym ze pop bliższym przyjrzaniu się wygląda to raczej jak kawałki mięsa -całe czerwone lekko przeżroczyste gdzi eniegdzie z vciemnymi plamami niewiem co z nim jest łapie za to pystkiem i szarpie!!!! czy komuś sie coś podobnego przytrafiło ?? niewiem kaśka sugerowała ze to może być kloaka ale czy to w ogóle jest możliwe u samca?

micgekon
25-08-2013, 11:35
Tak to wygląda na wypadniętą kloakę przenieś go do sterylnego terra.Staraj się niedopuścić do przesuszenia tego miejsca np.nawilżony ręcznik no i jutro biegiem do weta.

Kmieciu
14-09-2013, 11:20
oczywiście że to możliwe! mój samiec niestety to miał ale już jakiś czas temu. niezwłocznie wywal podłoże i zastąp je ręcznikami, obmyj ciepłą (ale nie gorącą!) wodą tą kloakę tak żeby usunąć nieczystości i kawałki ściółki i wsadź go do takiego terra jak już napisałem. jak najszybciej do weta! on mu zaszyje częściowo odbyt tak zeby kloaka nie wypadała a za jakiś czas zdjęcie szwów. a tak przy okazji... czym go karmisz?

Grażynka
14-09-2013, 15:29
lepiej zapytać: jakie masz podłoże ;]

przemon13
19-09-2013, 12:48
miałem to samo z samicą agamy - bidula pala w nocy.

42d3e78f26a4b20d412==