PDA

Zobacz pełną wersję : co z tym lampartem?



artur2
02-10-2013, 20:07
Mam mlodego gekona lamparciego od tygonia.Zapewnilem mu dobre warunki tzn Terarium ok 10 gal temp 85f wilgotnosc 55% pozywienie zywe itd .Tymczasem on zmienil troche kolor,doslownie jego kolory stracily swoja intensywnosc(wyblakly ) Czy ktos moze mi odpisac co sie dzeje?Dziekuje.

matka__
03-10-2013, 00:05
Nie martw się, os będzie zżucał wylinke!!
Pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MareQ
03-10-2013, 04:59
wilinka...
Powinieneś dużo czytać. Czytać czytać i jeszcze raz czytać.

Raffee
03-10-2013, 06:29
Tak to jest jak sie nie czyta FAQ. Kiedys gdzies czytalem ze koles przestraszyl sie tego ze jego gek zrobil sie "bialy" ze postanowi go umyc bo myslal ze mu to zejdzie. Niestety tacy tez sie zdazaja.

Nazar
03-10-2013, 08:34
:)

dkk15
03-10-2013, 09:12
a ja bym chial sie dowiedziec jakiego rozmairu jest ten lampart bo 10 galonw to jedynie starcza maluchowi o a terra jest o wymiarach 45x25x30

Nazar
03-10-2013, 09:19
Przciez napisal ze jest maly i ma go od tygodnia. dkk15 nie baw sie w kolejnego obronce "ucisnionych" :P

dkk15
04-10-2013, 19:28
nie widzialem tego magicznego napisu mlody ale jak ten gek podrosnie to terra za male. Juz sie naogladalem ile te amerykanskie debile moga trzymac gekow w akwarium 10 galonowym nawet po 6-7 doroslych

miska
05-10-2013, 06:41
Czesc.Jestem zona artur2 i nie uwazam nas za "amerykanskich debili".Nastepnym razem zanim cos napiszesz to sie zastanowi dokladnie przeczytaj.Gekon jest naprawde maly(moze ma max.8 cm).Powiedziano nam w sklepie,ze ma jakies 2-3 miesiace.Teraz mam problem,bo Tommy przestal jesc od dwoch dni.Swierszcze sa wszystkie w terrarium jakie dostal(4x),a on tylko spi i sie wygrzewa.Jak mu zraszam terrarium to troche pospija wode z kamyczkow i idzie dalej spac.No i nie wiem co jest z tym blaknieciem,bo na drugi dzien kolory powrocily,no i wlasnie od wtedy nic nie je.Czy czas wylinki tak wlasnie gekony przechodza:nie jedza tylko spia .Zastanawiam sie tez nad karmieniem go na sile,ale nie wiem czy on to zaakceptuje.Mamy go dopiero tydzien.Do dkk15:terrarium jak gekon podrosnie napewno zamienimy na wieksze,nie martw sie.

miska
05-10-2013, 06:49
Nasz gekon Tommy

Mall
05-10-2013, 06:56
Witam :). Na początku to normalne, że nie będzie jadł. Musi przywyknąć do nowego otoczenia, ludzi i terrarium. Czasami też same robią sobie głodówke nawet dochodzoncą do dwóch tygodni.

Pozdrawiam!!!

Raffee
05-10-2013, 07:08
Nie masz sie czym przejmowac ze nie chce jesc od dwoch dni, to jest calkiem normalne zachowanie a tym bardziej w czasie wylinki. A ztym "blaknieciem" to jest tak ze gek zrzuca wylinke a puzniej ja zjada dlatego jednego dnia jest szary a nastepnego ma zaje... kolorki. Z karmieniem przymusowym to nawet nie probuj chyba ze nie bedzie bardzo dlugo jadl (bez problemu wytrzyma miesiac) i zacznie tracic na wadze, ale i tak lepiej udac sie wtedy do weta. a jezeli bedziesz miala jakies watpliwosci to najpierw poczytaj to: http://www.terrarium.com.pl/forum/faq/gekonlamparci.php
Bo zdaje mi sie ze wcale tam nie zagladaliscie.

miska
05-10-2013, 07:27
Czytalismy bardzo duzo ,ale wiesz jak to jest,pewnych doswiadczen terrarystow nie ma w opisach.Dzieki za odpowiedz.Pozdrawiam z NY.

dkk15
06-10-2013, 10:19
ej miska jakas ty sie stalas amerykanka to dlaczego jeszcze sie nie poslugujesz tutaj jezykiem angielskim ja tez mieszkam w stanach i nieukrywam tego ze jestem polakiem a do amerykanow sie nie upodobnie nigdy no i oczywiscie bez urazy (niewcisniesz mi kitu ze amerykanie znaja sie super na gadach)

sqqter
25-10-2013, 14:53
Niemacie się co martwić. Mlode gekony po zakupie zwykle muszą odczekać kika dni aż przywykną do otoczenia (mój samczyk przyzwyczajał się przez półtorei miesiąca ale to byl przypadek harcorowca). Jezeli gekonowi wyblakły koloryto oznacza wylinkę (zrzucenie starej skóry) czyli nowa skórka tworzy się pod starą a tą starą gekon usuwa zjadając ją z siebie. Dochodzi do tego zazwyczaj w nocy wiec wieczorem jest szary a rano kolorowiusieńki. Po wylince normalnym odruchem jest niejedzenie, gdyz wyobraz sobie ze zjadasz swoja skore, czyi jestes "lekko" napchany.
Rozumeim to że się przejmujecie gdyz sam kiedys zaczynalem przygodę z gekonami i tez sie przejmowałem moim (przykładem jest skakanie z radosci po załatwieniu się gekona).
Pozdrawiam i życzę udanej hodowli pieknego pasiastego stworka :-)

42d3e78f26a4b20d412==