PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ranami , pomocy



filip_gd
07-10-2013, 15:07
Witam
Mam problem z gekiem.
Od jakś 3-4 dni zauważyłem ranki na ogonie.
Jedna była mała aż do krwi(wygladała jak nie usunięta część starej wylinki)
a co d odrugiej : Dziś gek przeszedł wylinkę(proszę nie sugerowac się zdjęciem że ma z nią kłopoty,zrobiłem zdjęcia jeszcze w trakcie wylinki) a rana pozostała jest jasno czerwona eliptyczna:) o szer około 7mm wys kolo 5 na środku ogonka z góry.

Tu pytania:
Czy może być spowodowana - otarciem o kamienie, ugryzieniem innego geka?
Mam w terrarium 3x geki 2 samice 1 samca - ten na foto to właśnie samiec.
Czy możliwe żeby inny gekon ugryzł go?
Dodam że zwierzaczki były trochę nerwowe bo mój dostawca świerszczy spóźnił się z zamówieniem - nie jadły 4 dni - może z powodu głodu zaatakowały ogonek tego.
Mała rankę jak i duża przemywałem tzw. kalią do desynfekcji, jutro bede przemywał rumiankiem. Czy macie jakies dodatkowe rady?
Czy takie rany są groźne? Czy znacie sprawdzonego wet. w Gdyni ew. 3Mieście ...Sprawdzonego!:)
Dzieki i pozdrawiam
ps.foto powinno sie załadować jeśli nie wyśle na maila
gg 868851 filip_po@world.pl

dkk15
07-10-2013, 19:26
masz moze jakies drzewka w terra? moj samiec jak zchodzi z drzewka to troche se pomaga ogonem i moze twoj sie w taki sposob otarl

yari
08-10-2013, 09:59
Siemka mialem ten sam problem z gekiem własciwie to dalej mam ale juz jest lepiej .Mój też maił cos takiego tez maił mtakie ranki tylko ze mniejsze.Ajak mu wylinka schodzi ma z nia kłopoty czy nie.Ktos mi poradził zebym mu podawał codziennie witaminy i chyba mu troche pomogło.Jak sie dowiesz co to jest i jak to leczyc to daj znac.

42d3e78f26a4b20d412==