PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze was o szybka pomoc bardzo prosze



The_Answer
22-10-2013, 00:26
sluchajcie cos dziwnego sie z moimi gekami stalo mam dwa jeden ok.14cm drugi ok.11cm w zeszlym tygodniu przenioslem je do docelowego terra ma ono wymiary 80.45.45 dzis rano wrzucam swierszcze zeby sobie zjadly i puknalem jednego gekona w ogon reakcja byla bardzo anemiczna wzialem go do reki i reakcja byla zupelnie inna niz zawsze, kiedys troszke sie szamotal i po chwili biegal mi po rekach badajac wszystko jezykiem, a teraz po 10 minutach dotykania go i ogladania powoli do polowy otworzyl oczy ale jest nie ruchliwy lezy w miejscu, nigdy sie tak nie zachowywal zawsze byl zywy teraz nawet polozylem go na biurku i lezy i nic nie robi oczy ma do polowy otwarte gdy go dotykam to delikatnie sie poruszy zadnej normalnej reakcji gdy go kladlem to przy schodzeniu sie przewrucil, temp. ma 22 stopnie wilgotnosc 60-70%, drugi gekon nie wiem jak sie zachowuje bo siedzi gdzies w ktorejs jaskini a nie moge go szukac bo musze zaraz do szkoly isc ale jest chyba w podobnej kondycji wczesniej byly w terra 45.35.30 czy mam je spowrotem do malego terra wrzucic i dokladnie ogladac ich reakacje, blagam o szybka pomoc

M.I.R.A.S.
22-10-2013, 02:40
Ja myśle ze jest to spowodowane niską temperaturą, albo
1.Zjadl kawalek podloza
2. Zjadl mącznika i nie moze go przetrawić przy takiej temperaturze.
ja mialem podobny problem tyle ze z ostajnicą, przez przypadek zjadla pare mączników.

Raffee
22-10-2013, 04:01
Jakie masz podloze w terra??? Moj gek mial bardzo podobne objawy, nie chcial jesc, anemiczny, ledwo trzymal sie na nogach a bylo to spowodowane zapchanie sie piaskiem (torfem). Albo tak jak napisal M.I.R.A.S. jezeli dostal macznika to nie moze strawic chitynowego pancerza. Wielkosc terra raczej nie ma nic wspolnego. Przy zapchaniu moze pomoc gliceryna ktora spowoduje zwrocenie zawartosci zaladka jedna lub druga strona, lub mosaze w cieplej wodzie. A drugie co pozostaje do wizyta u weta (roznie z nimi bywa, wiekszosc sie raczej nie zna na gadach) a taka temp. jak masz w terra powinna byc w nocy a w dzien 27-28 stopni

The_Answer
22-10-2013, 08:35
nie maczniaka to im nie daje juz predzej troszke sie zapchal bo mam torf i piasek torf na ziemi a na jaskiniach piasek wiec mogl go troche zjesc sprobuje z tymi masazami, a temperature to musze isc lampki kupic bo w tym nowym jest tylko kabel ( sprzedawczyni gadala ze to jakiejs nowej generacji sylinkonowy a tak to jak go cale 4 metry z czego pol metra to kabel do wtyczki a grzeje tylko ok.3,30 wylozylem na dnie to temperatura mi sie podniosla w terra z 21 do 23,5) dzis lub jutro ide po lampki to bedzie 27-28 stopni bo w malym terra jak byly to tyle tez mialy ale ogrzewalem je wtedy lampkom biurkowa i stala ona obok terra a do tego zeby wlozyc jest za duza a zeby obok to nie podniesie w calym, ale upatrzylem sobie takie fajne male laplki co sie przy lozku do czytania maja chyba z 15cm to beda super, teraz z pieskiem ide jak wroce to dzis sprobuje z masazami pozdro

42d3e78f26a4b20d412==