PDA

Zobacz pełną wersję : łączenie samic



piotrek
13-11-2013, 13:50
no wiec mam samice które chcę połączyć.
Na początku wpóściłem tą nową do terra ale ta starsza (stała mieszkanka) ją zaatakowała, więc ja szybko ręcę wkładam i je rozdzielam.
Włożyłem więc tą nową do pudełeczka i postawiłem w rogu stała tam dzień i dziś wieczorem znowu próbowałem połączyć ale znowu się pogryzły i znou je rozdzieliłem.

Może za wcześnie je rozdzielam, może powinnienem im pozwolić na starcie, żęby ustaliły se hierarchię ale boję się że coś się stanie tej nowej.

Nie wiem co robić pomóżcie....

Dodam jeszcze że ta nowa to ghost a strsza to standard - czy to też ma jakiś wpływ??

Silent
13-11-2013, 14:01
A sa podobnej wielkosci? Bo to tez jest istotne

KLIK
13-11-2013, 15:10
Spróbuj połaczyć je na neutralnym polu. Stara samica broni swojego terytorium. Najlepiej przenieś starą do pudełka z nową. Możesz też wpuścić je jednocześnie do nowego pudełka. Gdy oswoją się ze sobą (2,3h), włóż je do docelowego terrarium. Możesz też wcześniej trochę zmodyfikować wystrój i spryskać terra.

lipton
14-11-2013, 14:12
jestes pewien ze to samice. mam w sumie na dzień dzisiejszy 23 gekony lamparcie , i powiem szczeze ze czesto dokładam nowe i nigdy sie z taka sytuacja wsród samic niespotkałem , niesłyszałem zreszta o terytorializmie wśród samic

mantid
15-11-2013, 05:23
Jesli w terrarium jest stado samic jedna z nich (z reguly najwieksza) przejmuje funkcje szefa stada - samica alfa. Reaguje agresją na pojawienie się nowych osobników w terra - musi dac im do zrozumienia kto jest szefem - będzie gryzła, ale tylko trochę - music dac do zrozumienia, ze ona jest szefem terrytorium. Ja bym wpuscil te druga samicę i poczekał... powinny dosyc szybko się pogodzić...

piotrek
16-11-2013, 13:53
Tak na pewno samice.
Samce nie składają jajek. :)

42d3e78f26a4b20d412==