PDA

Zobacz pełną wersję : MRÓWKI W TERRA GEKA



DOMINOS
16-11-2013, 09:01
Ostatnio w terra gekusia pojawiły sie czarwone mrówki (faraonki). Nie ma ich za wiele ale ich ilość chyba jest coraz większa. Jak wiadomo wybijanie pojedyńczych osobników nic nie daje, czy mogą one w jakiś sposób zaszkodzić gekonowi?


Pozdrawiam wszystkich terrarystów

Pituophis
16-11-2013, 12:54
Biegają po nim i go niepokoją a poza tym atakują owady karmowe(znajomemu zwabiały się masowo do osesków mysich i przez noc je nadgryzały). Wyrzuć podłoże i wszelkie rzeczy z zakamarkami mogącymi utrudniać dokładne oczyszczenie z mrówek. Nie pozostawiaj żadnych owadów, ani niczego, co mogłoby zwabiać mrówki do terrarium.

pablo83vip
16-11-2013, 15:03
Tak samo mam problem z mrówkami,nie moge sie ich pozbyc,nieprzejmuj sie ja mam geka od 1,5 roku i jak do tej pory nic zlego mu nie wyrządziły,najwiecj sie ich zbiera jak zdechnie swierszcz w terrarium

DOMINOS
16-11-2013, 16:56
A znacie może jakiś skuteczny środek na mrówki nie szkodzący gadom?

dkk15
16-11-2013, 17:21
najskuteczniejszy jest zeby zmienic podloze bo moze byc stare i te mrowki sie zucily na resztki zarcia ktore sa w podlozu

DOMINOS
17-11-2013, 03:21
No właśnie problem w tym że podłoże ma około 3 tygodni i żadne resztki pokarmowe nie zostają w nim jest dokładnie regularnie czyszczone, więc nie wiem po co mrówki tam tak chodzą, chociaż zauważyłem że wynoszą z terra ziarenka piasku ;/

Pozdrowionka i dzięki za rady

poltergeist
17-11-2013, 06:16
piasku???z gekiem masz piasek???

mantid
17-11-2013, 08:25
Ja tez mam z gekami piasek - nie uważam żeby było sie czym podniecać...

DOMINOS
17-11-2013, 09:19
Tak, nie jest go zawiele, jest wymieszny z torfem, wiem że szkodzi on gekom jeśli go jedzą ale wszędzie pisze że można spokojnie go mieszać z torfem lub drobnym żwirkiem...

Pozdrawiam

Silent
18-11-2013, 13:59
JaK nie jedza to looz :D
A co do mrowek to mozesz zrobic taki myk. Co prawda zmniejszy to troche walory zewnetrzne terra, ale jak beda gekowi za bardzo dokuczaly to robisz tak:
-podstawasz po terra jakies 4 kolki (o niewielkiej srednicy, stabilne. Najlepiej po rogach)
-te kolki wstawaisz w male miseczki (moze byc jakas puszka po sledziach czy co tam masz)
-wlewasz do tych miseczek wode
-dla lepszego efektu mozesz do niej dodac soli
I juz :D
jak morwki beda chcialy wejsc to sie utopia

DOMINOS
18-11-2013, 14:51
No pomysł niezły nawet myślałem nad podobnym, a znasz może jakiś środek którego mrówy nie lubią a mógłbym nim posmarować kabel z czujnika temperatury który jest doprowadzony do terra?

Pozdrawiam Dominos

Silent
19-11-2013, 12:11
Raczej nie bo nie mialem takiego problemu, ale mozesz sie popytac w sklepach z jakimis chemikaliami albo OBI czy cos w tym stylu. Tylko nie smaruj tega kawalka kabla ktory jest w terra :)

mantid
20-11-2013, 00:17
czteronoran sodu (boraks) do nabycia w aptekach. Stara ale dobra metoda. Musisz tylko usypać rowną scieżke dookoła terra.

42d3e78f26a4b20d412==