PDA

Zobacz pełną wersję : pokarm - nauphoeta cirenea



wezyki
21-11-2013, 15:30
moje gekony bardzo chetnie je jedza
jaka maja wartosc odrzywcza??

mozna podawac bez ograniczen jak sierszcze czy ograniczac i dawac sporadycznie jak np maczniaka??

pozdrawiam

yupik
22-11-2013, 02:49
Dopisuje sie do pytania ale o karaczany zielone.

Moje lamparcie bardzo chetnie je wcinaja.
Szczegolnie samiec "zasmakowal" w karaczanach, na tyle, ze swierszcze niezbyt chetnie je, a za to karaczany to by mogl na kilogramy ;)
Niestety chodowla bananowych jest dosc klopotliwa i ostatnio nie widzialem ogloszen, by ktos je sprzedawal, wiec chcialem sie przerzucic na nauphoeta cirenea.

Zatam, czy mozna karmic lamparcie wylacznie karaczanami? Czy jednak ograniczac i glownie swierszcze?

Piotrek

mantid
22-11-2013, 07:53
Jako pokarm sa bardzo dobre i pożywne - niestety latwo straic kontrolę nad tymi, których gekon nie zje i rozbiegną się po terrarium..

yupik
22-11-2013, 08:26
Dzieki :)

Na szczescie moje gekony jedza karaczany z reki :) wiec nie mam problemu z karaczanami biegajacymi po terrarium.

Piotrek

wezyki
22-11-2013, 09:03
dzieki za odpowiedz

domyslam sie, ze inne gatunki karaczanow np karaczan zielony tez bedzie odpowiedni do karmienia

teraz mam malo swierszczy a niedawno kupilem karaczany i zastanawiam sie czy mozna by zrezygnowac ze swierszczy wogole bo karaczany sa "przyjemniejsze" w hodowli

pozdrawiam

papaj
23-11-2013, 11:48
Ja moje lamparty karmię od pewnego czasu (odkąd świerszczy prawie mi się kończą jeszcze jako 0,5cm podrostki) w ok. 90% Blaberus cranifer i nie widze żadnych ujemnych tego skutków.

Przymierzam się także do ww gatunków karaczanów.

42d3e78f26a4b20d412==