PDA

Zobacz pełną wersję : Niechce jesc



yari
28-11-2013, 13:16
Mam mały problem mój gekon od poniedzaiałku nie chce jesc, tylko siedzi w swojej grocie.Nie wiem czym to jest spowodowane.Czytałem ze gekony robia sobie czasem taka głodówke ale nie wiem czy to nie trwa juz za długo.Zaczynam sie powli nie pokoic.Z góry dzieki

Raffee
28-11-2013, 13:23
Normalnie szok!!! 4 dni to naprawde strasznie duzo i powinienes sie zaczac martwic.
Czlowieku gek bez zarcia moze wytrzymac 5-6 msc i nic mu nie bedzie a ty panikujesz po 4 dniach. Przerwy w karminiu sa potrzebne zeby przeczyscic uklad pokarmowy i wyjdzie mu to tylko na dobre poniewaz nie jest normalne zeby zwierze w naturze regularnie cos mogl upolowac i po to odklada subst. odzywcze w ogonie.

yupik
29-11-2013, 05:00
Witam,
Takie glodowki zawsze sa stresujace dla hodowcy :(
Moj samiec tez robi sobie przerwy w jedzeniu. Ostatnia glodowka trwala dwa tygodnie i wlasnie w tym tygodniu zaczal jest swierszcze i mam wrazenie, ze postanowil nadrobic stracony czas ;) bo potrafi zjesc 3 dorosle swierszcze dziennie (zazwyczaj je jednego dziennie).

W czasie glodowki nie chcial jesc swierszczy, ale np. karaczany zielone to moglby na kilogramy - moze zbrzydly mu swierszcze i chcial odmiane ;) Lobuziak zjadl wszystkie imago i podrosniete larwy karaczanow jakie mialem i teraz bede musial dluuuugo czekac zanim kolonia mi sie odtworzy ;)

Teraz samiec wcina za trzech, zato samiczka je coraz mniej (zazwyczaj to ona jadla dwa razy tyle co samiec), wiec chyba teraz ona zacznie sobie robic przerwe w jedzeniu.

Sprobuj z innym pokarmem, sprawdz jaka ma temperature - szczegulnie w nocy.
I .... czekaj ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

yari
29-11-2013, 13:53
W nocy ma 21 stpni dzis wrzuce mu swirszcze i zobaczymy

42d3e78f26a4b20d412==