PDA

Zobacz pełną wersję : 1 samica...



Ibqs
03-12-2013, 07:47
w kazdym opisie gatunku pisze ze gekony zyja haremowo,
Na chwile obezna zakupilem gekusiowi samiczke no i mam male problemy finansowe aby dolozyc nastepna...
wiec moje pytanie takie: czy nie bedzie jakichs skutkow uboczynych jak bedzie w terra tylko parka:d

na razie nie gryza sie ani nie ma z nimi problemu.
Czy ktos tesz trzyma tylko parke lampartow???

Grabarz
03-12-2013, 08:38
Ja trzymam tylko parke ale od niedawna, mysle ze niema zadnych skutków ubocznych bo te geki poleca się trzymać w haremach ze względu na to ażeby prężniej się rozmnażały (tak mi się wydaje). Ale z tego co wiem to możesz spokojnie trzymać samą parke.

Pozdro.

Pawllo
03-12-2013, 09:11
Jeśli to jest dorosłoa, a raczej zdolna do rozrodu para to jedynym "skutkiem ubocznym" może być to, że samiec często z nią kopulując i zapładniając ją może doprowadzić do częstego składania jaj co może niekorzystnie wpłynąć na samicę dlatego wszędzie jest napisane, że lepiej trzymać w haremach bo wtedy samiec "skacze z kwatka na kwiatek" :)

DOMINOS
03-12-2013, 14:42
Tak jak napisał Pawllo, jak bedzie jedna samica to bedzie za bardzo wyeksplatowana, w momencie jak samiec zacznie sobie używać, samica bedzie wtedy bardzo wyczerpanana, nawet nie bedzie jej się chciało przyjmować pokarmu.


Pozdrawaim Dominos

The_Answer
08-12-2013, 11:56
ja mam parke narazie nie ma problemow a jedyny skutek to tak jak Pawllo napisal, dlatego zamierzam dokupic druga samice,
ps.
wlasnie zimuje geki i za tydzien je wyciagam trzymajcie kciuki zeby samcowi spodobal sie kwiatuszek i poszalal na nim :P

42d3e78f26a4b20d412==