PDA

Zobacz pełną wersję : proszę bardzo o fachową odpowiedż lepszą niż popszednie



milou
16-12-2013, 12:38
prosz o udzieleni bardziej niż ostatnio fachowej odpowiedzi czy para gekonów lamparcich może być w terrarium 80,45,50(długość,szerokość,wysokość) z parą paroedura pictus

lipton
16-12-2013, 13:01
powiem tak , moim zdaniem nie , niechodzi tutaj o to że sie pozjadaja czy cos w tym stylu bo powiedzmy sa wstanie zyc razem , ale jeżeli chcesz stwozyc swoim gekonom jak najlepsze warunki niemieszaj gatunków , to jest podstawowa zasada . sa to zwierzeta które zyja w haremach i sa to zwierzeta terytorialne , dojze ze je zamykasz w terrarium(mała przestrzen) to jeszcze sa narazone na rywalizacje . Osobiscie polecam ci zamiast trzymac pary gekonów w takim terrarium , spraw sobie harem 3 lub czterech sztuk jednego gatunku . to terrarium bedzie sie na taki harem idealnie nadawało , a gwarantuje ze w przszłości napewno taki układ zaowocuje . a jezeli tak bardzo Ci sie podobaja oba gatunki , to zapewnij im nalezyte warunki i trzymaj je w osobnych terrariach . wiec w skrócie : sa wstanie razem egzystować , lecz napewno niebeda zadowolone i utródni im to zycie . pozdrowienia i naprawde rozwaz moją propozycje i niełacz gatunków .









kupie gekony lamparcie

Pawllo
16-12-2013, 15:51
Witam!
Co do trzymania kilku gatunków w jednym terrarium to popieram liptona. A co do wymiarów to góra 3 osobniki byś zmieścił. Ja osobiście mam terrarium 80x60x50(cm) i w nim pare gekonów lecz z tego co widze to jakoś za dużo miejsca i tak nie mają dlatego zmieniam im na terrerium o wymiarach 120x60x60 (dokupie jeszcze z 1-2 gekony) :)

mantid
17-12-2013, 08:09
W takim terrarum mozesz trzymać 4 P.pictus albo 4 lamparcie, ale nie łąćz tych gatunków. To, że wywydzą sie z podobnego środowiska, nie znaczy że będa się dobrze czuły razem. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem trzymania 2 gatunków razem.

milou
17-12-2013, 10:30
dzięki o coś takiego mi chodziło wiem że lamparty żyja same i mam zamiar samczykowi dokupić ze dwie samice a paroedura niech siedzi tam gdzie jest teraz

42d3e78f26a4b20d412==