PDA

Zobacz pełną wersję : Dylemat z lamparcim



miszi
18-12-2013, 02:01
A więc tak niedawno dorobiłem się małęgo 16 cm(ma 1,5 roku) gekona lamparciego.Jest to samiec.
Jest to gekon po przejściach a mianowicie żył sobie trzy miesiące na wolności w mieszkaniu kolegi od którego go kupiłem.Był strasznie wychudzony.W czasie gdy walczyłem (z rodzicami) o pozwolenie na hodowlę tego geka mama kolegi go trochę pottuczyła.Mieszka teraz w akwarium (wentylacje wiem jak zrobić i będę to robił dzisiaj)Za podłoże ma torf kokosowy wymieszany z piaskiem( dowiedziałem się tytaj że komuś padły młode geki od podłoża którym był piasek)Ma dwa kokosy kilka brył czystej gliny i łupki tworzące groty.Zjadł u mnie ponad 10 świerszczy i mączniaka (mam zamiar karmić o przez kilka dni dużą ilością mączniaków żeby przybrał na wadzę).Ogrzewanie to narazie lampka ale dzisiaj będą żarówki terrarystyczna night glo, heat glo i sun glo neodymium.Teraz moje pytanie gekon w nocy postawił klocka z czego się ucieszyłem bo go przywracam do normalności.Klocek był nawet duży żółto biały z małą ilością piasku(gek dostawał sepię)to ja go wyiągam a pod spodem drugi klocek tylko że jakiś galaretkowaty koloru brudnoszarego.Czy ten drugi kocek to coś normalnego dla geka po przejściach czy to może stres związany przeprowadzką do nowego terra??
Pozdro;)

DOMINOS
18-12-2013, 02:15
Mimo wszystko nie karmił bym go na Twoim miejscu dużą ilością mączniaków, są ciężko strawne i może dojść do zaczopowania a jak jego kondycja jest nienajlepsza to nie ryzykuj, powinien dostać białko w postaci świerszczy i witaminy, ale nie za dużo na raz.

Pozdrawiam Dominos

mantid
18-12-2013, 03:03
Zgadzam się. Nie musisz inwesować za bardzo w te wszystkie zarówki, absolutnie wystarczy zwykła. Karm go raczej świerszczami (mozesz posypywac je witaminami np. Sera reptivit). Jesli gekon ma apetyt, raczej nie ma powodu do niepokoju.
Najważniejsze zeby miał dobra kryjówkę, dobre ogrzewanie, dużo pokarmu i wodę. Staraj się go zbytnio nie stresować i na bieżąco monitoruj kupy. Mozesz oddac kupę do analizy weta i w razie potrzeby odrobaczyc gekona.

miszi
18-12-2013, 03:45
Dzięki
Pozdro;)

milou
18-12-2013, 10:25
t o ja milo (nie musisz pytać się o takie żeczy na forach)(od czego masz kolegów).Ten klocek to Swierszcz i troche piasku którego zezrarł żeby mieć lepsze trawienie.I mówiłeś że masz kabel ):<

Pawllo
19-12-2013, 08:14
co do tego piasku pomagającemu w trawieniu niebyłbym tego taki pewien
przeczytaj ten wątek: http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=20&i=726&t=726

42d3e78f26a4b20d412==