PDA

Zobacz pełną wersję : Źle przechodzi wylinki



TRiP
02-01-2014, 00:23
Moja samica niestety ostatnio zle przechodzi wylinki.Tzn zostają jej duże płaty na łapach.Oczywiście potem ją mocze w faunaboxie w temp. 30 stopni i ściagam pensetą, ale jestem tych troche zaniepokojony.Gdy widze że samica przechodzi wylinke podwyzszam znacznie wilgotnośc w terrarium ale to nic nie pomaga.Samiec przechodzi wylinke elegancko.Podaje im sepie i regularnie karmie.Pozdrawiam

mantid
02-01-2014, 02:03
Podawaj więcej witamin. Napisz czym je karmisz.

Raffee
02-01-2014, 02:29
Sama sepia nie wystarczy. Muszisz podawac kompletne wit dla gadow jak JBL czy Sera. Mozesz podawac rownierz bardziej zroznicowany pokarm jak karaczany, sporadycznie maczniaki i jezeli sobie poradzi to noworadki mysie.

TRiP
02-01-2014, 07:58
karmie tylko swierszczami,mączniaków nie podaje,z oseskiem sobie nie poradzi.A jakie witaminy?? bo w sumie ta samica pije wode z pensety nawet,więc z podawaniem witamin nie będzie problemu.A karaczanów nie daje bo nie mam skąd chyba że znacie jakiś hodowców karaczanów z 3-miasta

Pawllo
02-01-2014, 09:57
jeśli chodzi o witaminy to Reptimineral C firmy Sera albo TerraVit firmy JBL są jeszcze takie wit. jak Nekton MSA(czy jakoś tak, można je dostać w sklepie www.gekon.lublin.pl bodajże). Tak więc do wyboru do koloru.

42d3e78f26a4b20d412==