PDA

Zobacz pełną wersję : smaczny piasek



tango
08-01-2014, 12:47
wszyscy mówią, że młodym gekonom nie można jako podłoża dawać piasku- bo go zjadają, a to jak powszechnie wiadomo korzystnie na ich zdrowie nie wpływa, ale jak młode? kiedy że tak powiem wychodzi im to z głowy w wieku 8 miesięcy? roku? dwóch lat? pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi bo zamierzam rozpocząć hodowle gekonów (lamparcich oczywiście) i w tym celu chciałbym najpierw dowiedzieć się jak najwięcej o tych preślicznych gadzinkach:)

Raffee
08-01-2014, 13:15
Nie mozna powiedziec kiedy gek przestanie jesc piach, poniewaz jeden bedzie trzymany na nim od samego poczatku swego zycia i nigdy nie bedzie z tym klopotu a inny dorosly moze sie zapchac po przeniesieniu na piach jednak prawdopodobienstwo zapchania sie doroslego osobnika regularnie karmionego jest znacznie mniejsze. To czy bedziesz trzymal geka na piasku zalezy tylko od Ciebie i zrobisz to na wlasne ryzyko. Ja kiedys zaryzykowalem i stracilem dwa 6 miesieczne lamparty.

mantid
08-01-2014, 23:09
Ja od samego poczatku trzymam gekony na piasku nigdy nie miałem z tym najmniejszych problemów... Na piasku mozna trzymac zdrowe gekony w dobrej kondycji, pod warunkiem, że obficie się je karmi i uzupełnia dietę witaminami i wapniem...

tango
08-01-2014, 23:18
aha dzieki, ale chyba jednak nie bede ryzykował

42d3e78f26a4b20d412==