PDA

Zobacz pełną wersję : wapno + wit. D3 dla psów zamiast sepi



Azzurreeuss
13-01-2014, 04:21
Czy mozna używac wit. dla psów do posypywania karmowki?? jest to wapno z wit. D3
czyli chyba lepsza jak sama sepia, kolejnym plusem jest to ze jest tanie i nie trzeba tego scierac na proszek:P

Raffee
13-01-2014, 14:39
>Czy mozna używac wit. dla psów do posypywania karmowki?? <szok>
Jak mozna wogole myslec nad tym by podawac wit przeznaczone i przysfajane przez psy dla gada ktory ma calkowicie inne zapotrzebowanie na wit oraz wchlanianie ich. Sama sepia tez nie wystarczy i trzeba podawac wit dla gadow takie jak SERA czy JBL.

Azzurreeuss
14-01-2014, 03:33
tak to czemu?? w opisach pisze ze mozna posywpywac vibovitem i innymi witaminami dla ludzi???:|
Jak mozna wogole myslec nad tym by podawac wit przeznaczone i przysfajane przez ludzi dla gada ktory ma calkowicie inne zapotrzebowanie na wit oraz wchlanianie ich. --- Czyli mozna powiedziec ze opisy sa błędne ;];]

Raffee
14-01-2014, 06:24
Vibovit jest tylko dodatkiem i tez nie jest calkowicie wchalniany jednak jest lepszym wyborem niz wit dla psow poniewaz nie zawiera takich skladnikow ktore wplywaja na siersc psa itp. a vibobit wspomaga przemiane materii i pobudza enzymy matyczne.

Hari
14-01-2014, 06:28
Opis byl chyba pisany, kiedy jeszcze nie bylo tak dostepnych preparatow dla gadow. Warto zainwestowac to pare zlotych. Ja kipilem pojemnik Reptivit Tetra i mam go juz 2 lata.

Raffee
15-01-2014, 06:24
Jak naipsales w innym temacie:) podajac sepie i witaminy dla gadow + wit dla psow mozesz doprowadzic do hiperwitaminozy, ale o tym juz kiedys bylo pisane.

Azzurreeuss
15-01-2014, 07:15
hehe... chciałem napisac w tym temacie;] sam nie wiem jak to wskoczyło do tamtego:P
no ale spoko;/ bede sobie do konca życia sepie ścierał <lol>

42d3e78f26a4b20d412==