PDA

Zobacz pełną wersję : podłoże



Zeppelin
02-02-2014, 05:55
mam pytanie czy jako podłoże może być SAM piasek witapolu lub deko art czy musi być koniecznie z czyś zmieszany?? dzięki za odpowiedzi.
pozdrawiam!!

iguana_12
02-02-2014, 07:41
Moze byc sam piasek, ale pamietaj wybierajac go jako podloze zawsze istnieje mozliwosc aby twoj gekon zapchal sie nim

Raffee
02-02-2014, 09:47
U mlodych osobnikow jest bardzo ryzykowne takie podloze poniewaz maja one duze zapotrzeowanie na witaminy i moga chciec je uzupelnic przez zjadanie podloza co moze prowadzic do zapchania lub wypadniecia kloaki. Najlepszy bedzie chips kokosowy wymieszany z torfem lub ziemia.

GREJFRUT
02-02-2014, 16:13
iguana_12 zaprzeczasz sam sobie po co mówisz że można jeśli twierdzisz że istnieje prawdopodobieństwo [...] co do piasku mozna na nim trzymać gekony ale muszą one być do niego przyzwyczajane od małego!Ja osobiście odradzam tego poniewaz widziałem już wiele przypadków trzymania gekona na piasku od małego i naewet po 5 latach potrafi wypaś kloaka!!

DOMINOS
02-02-2014, 17:15
Trzymałem geka na piasku pomieszanym z torfem no i się zaczopował, nawet zaczęła wypadać mu kloaka. Leczenie długo trwało, trzeba było robić mu kąpiele w wodzie i masaże, kilka wizyt u weterynarza i pomogło. Wet odraza stosowanie piasku a także innej ściółki którą jest w stanie połknąć. Gekony zjadają ściółkę instynktowniej, a jeśli się zapchają to zjadają jej jeszcze więcej żeby sobie pomóc. Lepiej nie ryzykuj z piaskiem.

iguana_12
03-02-2014, 03:40
Nie zaprzeczam samemu sobie. Pytanie bylo czy mozna dac sam piasek a nie czy on zaszkodzi gekonowi, wiec odpowiedzialem na pytanie ze mozna, a to ze sie moze zapchac to dodalem aby Zeppelin wiedzial ze istnieje taka mozliwosc.

mboinski
03-02-2014, 05:03
Witam!!!
Ja mam w terra polecone przez hodowce podłoże z kory mielonej. Na razie jest spoko.

Geks
03-02-2014, 08:47
Ja mam zmielonego kokosa i geki spokojnie żyją i łatwo się sprząta

42d3e78f26a4b20d412==