PDA

Zobacz pełną wersję : Jak karmić gekonika



mboinski
04-02-2014, 07:05
Witam !!!
Mam pytanie dotyczace karmienia geka. Kupiłem małe świerszcze (mały gekon małe świerszcze) i gdy wrzucam je do terra to gek nawet na nie nie spojrzy. Jak go zachęcić ???

tango
04-02-2014, 07:28
1) cz jest to nowy gekon?? bo jesli tak to wiadomo że przez jakis czas tak bedzie bo jest zestresowany zmianą terra
2)jeśli to nie jest nowy gek to moze po prostu sam zdecydował o głodówce- jesli bedzie tak przez tydzien to nie masz sie co martwić, bo bedzie nawet dla niego zdrowe, chyba że jest nadzywaczaj wychudzony. A jesli bedzie to trwało oko 2 tygodni to mozesz sie juz zaczac zastanawiac o co chodzi, jak zacznie dobiegać końca trzei tydzień- idź do specjalisty, albo probuj karmić "na siłe"

Raffee
04-02-2014, 12:57
>jesli bedzie tak przez tydzien to nie masz sie co martwić, bo bedzie nawet dla niego zdrowe, chyba że jest nadzywaczaj wychudzony. A jesli bedzie to trwało oko 2 tygodni to mozesz sie juz zaczac zastanawiac o co chodzi, , jak zacznie dobiegać końca trzei tydzień- idź do specjalisty, albo probuj karmić "na siłe"

Nie ma co rada fachowca karmic na sile po 3 tygodniach :/ Jezeli jest to nawet mlody gek to 5-6 tygodni bez jedzenia moze przetrzymac bez uszczerbku na zdrowiu. W zadnym przypadku nie karmo go na sile. Jezeli geka kupiles nie dawno to daj mu 2 tygodnie na oswojenie sie z nowym miejscem i dopiero podaj pokarm.

Pawllo
04-02-2014, 13:06
popieram mojego przedmówcę Raffee, tylko dodam, że np. u moich gekonów zauważyłem, że jak wrzuce im świerszcze i obserwuje je to czasami są bardziej zainteresowane moją obecnością niż świerszczami lecz gdy odejde od terrarium i kłade się do łóżka spać to słychać jak się uganiają :D:D

tango
05-02-2014, 04:18
a czy ja powiedziałem, że jestem fachowcem- powtarzam to co przeczytałem, z reszta nieważne poprawiłes mnie i jest ok

42d3e78f26a4b20d412==