PDA

Zobacz pełną wersję : Światło pokojowe i nocne ?



Matmike
07-02-2014, 22:49
Witam
Mam dwa pytania zwiazane z oświetleniem.
Popierwsze czy zgaszanie i zapalenie nocnych zarówek dekoncentroje gekona ?
np.chce zobaczyc jak poluje a jak juz nie chce widzec to zgaszam za pare min znow chce itd ?
A po drugie mam problem bo zaczynam sie dostosowywac do gekona...ok 22 gdy jestem w pokoju(w moim pokoju jest takze terra) to siedze przy zgaszonym swietle...czy gekon sie przyzwyczai jak o trakich porach czasem zapale swiatlo ??

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam :)

Michał

tango
08-02-2014, 01:08
A fajnie by ci było, jakby ktoś o 3 nad ranem zaczął ci świecić latarką po gałach??

micho
08-02-2014, 01:30
Słuchaj ja tam się nie zgodzę z tango, ponieważ jeżeli zamontujesz im czerwony promiennik nocny to możesz spokojnie gasić i zapalać do woli bo Gekony nie widzą tego światła. Tak gdzieś czytałem.

Matmike
08-02-2014, 01:51
Dzieki micho :P Pozatym tez tak czytalem ?? Ale co do oswitlenia pokojowego to czekam jeszcze na odp :)

POzdrawiam all

dawid_długoszewski
08-02-2014, 02:14
Gekony lamparcie powinny mieć spadek temperatury w nocy.A ty chcesz grzać czerwoną żarówką.Sam mam z tym problem bo nie moge znaleźdź dobrego światła na noc tzn.żeby sie nie nagrzewało.

Wojtas501
08-02-2014, 02:21
Przecież jak zapalisz w nocy czerwoną żarówkę 15W to nie ogrzeje ona terrarium :) Ja taką mam w moim terrarium (80x40x50). Możesz również oświetlac terrarium w nocy żarówką night glo 25W - od tej żarówki temperatura w terrarium też się zbytnio nie podniesie.

tango
08-02-2014, 02:33
sorka ale mi chodziło o zwykłe światło, bo oczywiste jest, że czerwonego i niebieskiego nie widzą czy tam im to nie preszkadza-jakoś tak

Matmike
08-02-2014, 03:22
I tu sie mylisz Wojtas501 tzn ja mam kabel 25W i dzis w noc moj gekon mial wlaczona nocna night glo 25W i w nocy moj gek mial ok 27STOPNI !! I teraz wlasnie tylo jak chce go zobaczyc to wlacze i potem wylaczam :)

POzdrawiam jak zwykle :P

Pawllo
08-02-2014, 03:44
macie problemy, wystarczy żarówkę zamontować poza terrarium np. zamontować taką lampkę, niezależnie jaka moc żarówki i czy grzeje czy nie to nie ma wtedy znazcenia, możesz też wtedy nią manipulować, że oświetlisz każdy kąt w terra. A co do tego włączania oświetlenia w pokoju to jak na kilka sekund ew. minut zapalisz to dużej różnicy to nie zrobi bo i tak w terra panuje półmrok albo całkowita ciemność :D

PS O 22 godzinie dzieci powinny iść spać :P

Hudzik
08-02-2014, 03:47
Zawsze możesz na noc przednia szybe terra zasłaniać ręcznikiem..:D) tak jak robi sie to ptakom,.Ja stosuje tylko czerwone lampy grzewcze,chodzą 24nadobe dzienne światło mają naturalne ,gdyż terra stoi na przeciw okna.:.

Matmike
08-02-2014, 08:05
Pawllo sluchaj wiem ,że jestem jeszcze dzieckiem ,ale o tych godzinach to ja czasem jeszcze lekcje odrabiam...teraz sie duzo musze uczyc bo mam testy wiec wiesz ja juz sie przyzwyczailem ,że tak pozno chodze spac :P No ale bardzo dziekuje wszystkim za odp i serdecznie jeszcze raz pozdrawiam all :)

Michał

Pawllo
08-02-2014, 08:24
to był żart, jak się ma gekony to się nie da wcześnie iść spać :D

Wojtas501
09-02-2014, 09:45
Co innego jeśli masz kabel włączony w nocy... Moja czerwona żarówka 15W po kilku godzinach świecenia nie jest gorąca (można ją bez problemu chwycic ręką), więc praktycznie nie nagrzewa terrarium. Matmike jeśli wyłączyłbyś w nocy kabel grzewczy, a zostawił jedynie żarówkę to temperatura byłaby niższa :) Jeśli temp. w nocy nadal byłaby zbyt wysoka pozostaje mozliwość zmiany żarówki na 15W

42d3e78f26a4b20d412==