PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie Lamparta



mala89
09-02-2014, 10:06
Siemka! Mam dokładnie dwa pytania..:

-Czy hodowle karmowe Gekona mogą znajdować się na balkonie, a nie bezpośrednio w mieszkaniu?
-Czy pokarmom latającym (muchy, chrabąszcze itp.) muszę odrywać skrzydełka przed podaniem Gekowi?

Jestem BARDZO początkująca i wiem, że moje wątpliwości dla was są oczywiste. Mimo to, proszę o pomoc ;o) Dzięki z góry.
Pozdrawiam

M.I.R.A.S.
09-02-2014, 10:15
W alto karmówka może być na balkonie, ale w zime ,jesień i wiosne popada.

Nie musisz odrywać skrzydełek , moim zdaniem chrabąszczom można pancerz oderwać bo to jest jednak duzo hityny i nie wiem czy gek strawi...przynajmniej toke trawił :)

mala89
09-02-2014, 10:24
Aha..

Więc jak wyjmować "robale" żeby mi się nie rozleciały po domu?
Sorry, głupie pytanie.. ale nie chciałabym potem nieprzyjemnych niespodzianek.

Wojtas501
09-02-2014, 11:04
Świerszcze zazwyczaj nie wyskakują z pojemnika w którym są trzymane (a nawet jeśli to później bardzo łatwo je złapać). Co do pokarmu latającego (np. much) to ja radze sobie w ten sposób, że słoik w którym je trzymam otwieram w terrarium i pozwalam muchom wylecieć (właściwie to jeszcze nie testowałem tego sposobu, ale wydaje mi sie że w znacznym stopniu zapobiega ucieczce pokarmu :)).

M.I.R.A.S.
09-02-2014, 11:15
Albo wlozyc na 5-10 min do lodówki i poczekac aż odrętwieją, wtedy bez problemu przelozyc do terra. Ja zawsze tak robie z muchami i owocówkami .

mala89
09-02-2014, 11:50
Dzieki wielkie ;-)) Naprawde mi pomogliście :)

Moje wątpliwości zostały rozwiane ;] Teraz tylko musze sprowadzić lokatora do mojego terra i jedzonko dla niego ;D

Jeszcze raz ja dziekować. Pozdro pozdro
Busiaki

42d3e78f26a4b20d412==