PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ona składa jajka??



Werty
18-02-2014, 05:11
Moja lamparcica mam ją z jeszcze jedną lamparcicą i samcem ma ona rok i jakieś cm. mam ją 6 dni i mam pytanie okopała się w grocie z każdej strone że nie ma wejścia cz ona może składa jaja?? jest bardzo grubaśna!!!z góry dzięki za odp. aha właśnie przed chwilą to wszystko zrobiła a jeżeli składa jajka to kiedy powinienm je wyjąć i inkubować>??<

Raffee
18-02-2014, 05:40
Jezeli samica ma rok to nie mozliwe aby osiagnela dojrzalosc plciowa. Jaja skladane sa po ok.30 dniach od kopulacji i jest to nie mozliwe bo z samcem jest od 6 dni.

Werty
18-02-2014, 05:58
Ja nie wiem ile ona jest z samcem bo kupiłem je w biofilu to mogłybyć razem w terra. A jak zachowuje się samica jeżeli kce złożyć jaja?? (bo nawiasem mówiąc to pisali na postach że właśnie kopią i wogóle). dzięki za odp. pozdro!!

mantid
18-02-2014, 22:52
To czy samica może składac jaja, czy nie zalezy tylko i wyłącznie od jej wagi, a nie wieku. Zapłodnione jaja mogą składać nawet 9-10 miesięczne samice i to zanim osiągną bezpieczną wagę 45g. (dlatego lepiej jest trzymać samice bez samca dopóki nie podrosną). Samce dojrzewają wcześniej - u mnie za samice zabierał się juz podrośniety 8 miesięczny samiec (i to całkiem konkretnie i fachowo).
Werty, Twoja samica może być po prostu trochę zestresowana i szuka schronienia.
To, czy ma jaja czy nie dosyć dobrze widać - powinna byc dosyć pękata i mieć takie dwie podłużne białe plamy w dolnej części tułowia.

42d3e78f26a4b20d412==