PDA

Zobacz pełną wersję : 50/40/30 czy mozna??



koli
21-02-2014, 07:00
1 witam. mam gotowe terra j.w. czy moglbym w nim trzymac 1 doroslego geka lamparciego:>??
2 ile srednio wynosi zywnosc geka lamparciego:>?? i ile tych swierszczy dziennie dla maluszka a ile dla doroslego:>
3 czy lampa UV jest potrzebna:>?? czy wystarcza witaminy??
prosze o odp.

Matmike
21-02-2014, 07:11
Sluchaj chyba mozesz choc radzil bym zrobic wtedy scianke z gipsu bo by po niej chodzi i mial by wiecej przestrzeni i oczywiscie jednego osobnika - doroslego ;P) dla dorostych trzy swierszcze na ok tzn co 3dni a dla maluszkow 3 swierszcze dziennie (ja tak daje) :P Ja nie stosuje ;ampy UV ale podobno jest zalecana choc z doswaidcznienia wiem ,że malo kto ja stosuje....w cieple dni czasem w rekach weme swojego na slonce i to mi chyba zastapi :) Ok pozdrawiam :)

koli
21-02-2014, 07:15
ok. dzieki. a mozesz mi powiedziec po ile kupujesz swierszcze:>??

Pawllo
21-02-2014, 08:28
ad.1: Poszukaj w starszych postach, tam jest moje zdanie :P
ad.2: to już musisz sam "wykapować" bo każdy gek je różnie, jeden mniej jeden więcej.
ad.3: Jedni stosują inni nie i tak zawsze będzie, ja osobiście należe do tych co stosują świetlówke UV.

Matmike
21-02-2014, 10:18
Koli ja wlasnie mowie ,że jakos tak tygodniowo to 10 zl wydaje :( i wlasnie zalozylem hodowle i czekam :) Ale spox poradzisz sobie oczywiscie tez mozesz hodwle swierszczy zalozyc :) I utrzymanie geka bedzie 0 zł nie liczac no wiesz za proda itp...no i wiesz witaminki stosowac sie powinno...ja kupilem taki kamien/wapno dla gryzoni po 1zl i roztarlem i swierszcze sypie i daje gekowi :P

The_Answer
22-02-2014, 01:07
1. mozesz ale tak jak matmike napisal lepiej zrob scianke zeby powiekszyc powierzchnie urzytkowa
2. u mnie w zoologicznym paczka 8.5zl a w niej 20 swierszczy wiec przestalem tam kupowac i kupuje przez internet i Tobie tez polecam jest taniej, mam parke doroslych i dostaja po ok.2 swierszcze co 3 dni
3. UV nie stosuje, dla mlodych swiezo wyklutych mozna (ale tez nie jest to konieczne) bo przez ich skore wiecej przenika, ale dla wiekszych i doroslych nie trzeba poniewaz po pierwsze sa to zwierzeta nocne i ( u swoich to zauwazylem) w dzien siedza w ukryciu jedynie (moje) 1-2 razy widze je jak ida po terra dziennie ale to gdy zmieniaja pozycje z jaskini na skalke i odwrotnie ale zawsze w cieniu siedza, a po drugie to bylo kilka razy na forum ze przez ich skore przenika bardzo niewielki procent UVB wiec nie ma sensu jej kupowac, wystarczy ze bedziesz swierszcze witaminkami ospypywal

ps
swietlowke co 6 miechow musisz nowa kupowac

42d3e78f26a4b20d412==