PDA

Zobacz pełną wersję : Niemożność wyprostowania przednich łapekw łokciach



Krzysztof.W
05-03-2014, 13:04
Jak niektórym wiadomo, inkubuje jajka gekonów lamparcich, do tej pory wykluły się około miesiąc temu 2 sztuki, pużniej 2 tygodnie temu 1 sztuka, mają się bardzo dobrze szybko rosną. Zaś wczoraj przyszły na świat 2 sztuki z woreczkami żółtkowymi wielkość mają odpowiednia do swojego wieku, i fak że akuray wykluły się z woreczkami zółtkowymi nie zbyt nie zmartwił, bo juz widziałem swieżo urodzone małe boa dusiciele z takimk dodatkiem, Istotny problem pojawił się dzisiaj zaóważyłem że oba maleńkie gekony mają pewnego rodzaju przykurcz w przednich łapkach nie moga rozprostować łapekw łokciach, poruszają się na nich raczej dosyć szybko, nadgarstki maja sprawne, tylko ten dziwny przykurcz w łokciach mnie zastanawia i martwi, czy moge im jakoś pomóc ?, podejrzewam ze to wada genetyczna, ale gdzie tam, albo jakieś braki w organizmie, ale żeby tak szybko się ukazały dosłownie na drugi dzień??:/.

Krzysztof.W
08-03-2014, 02:38
Na dzień dzisiejszy wiem że to nie przykurcz, lecz zapalenie stawów, w miejsca gdzie są stawy łokciowe są lekko opuchnięte i widać w nich czerwony punkt, chodzenie musi im sprawiać pewien ból, dlatego podkurczają tak właśnie kończyny. Zauważyłem również dzisiaj maleńką różnice w wielkości obu gekoników, jeden jest ciut większy bardziej ruchliwy, zniknęły także małe karaczany , silniejszy musiał chyba zacząć jeść.
Dalsze przemyślenia wkrótce.

Krzysztof.W
10-03-2014, 11:48
Choroba znikneła dosłownie z dnia na dzień.

42d3e78f26a4b20d412==