PDA

Zobacz pełną wersję : POCZTKUJĄCY - pytanie



macias08
20-03-2014, 13:35
Nie posiadam lamparta i mam pytanie czy jeśli ma on aktywność nocną to czy chociaż czasem moge ją poobserwować w dzień, czy mam zarywać nocki żeby zobaczyć jak pupilek sobie chodzi po terrarium

proszę o odpowiedź

M.I.R.A.S.
20-03-2014, 14:09
W większości lamparty wychodzą po zgaszeniu oświetlenia w terrarium. Jak już się zaaklimatyzuje i w miare oswoi z otoczeniem, to czasem wyjdzie w dzień.

np. mój lampart wychodzi gdy za oknem jest juz ciemno , nie zwracając uwagi na oświetlenie w terrarium -czy jest włączone, czy nie. No i oczywiście taki lakomczuch że w dzień także nie odmówi żarełka. :P

Nook
20-03-2014, 15:17
jak bedziesz karmił w dzień to beda pryznajmniej w przypadku moich aktywne zawsze jak bedziesz przychodził - zaobserwowałem odruch bezwarunkowy, jak otwieram terra od razu sie budza gapia niektore podchodzą pod szybę po papu:). A tak normalnie to sie lenią:], mozesz im kryjowki dać w zimniejszym miejscu, wtedy często bedą wychodziły pod żarówę się dogrzać

Werty
21-03-2014, 23:43
Moje gekoniki a także wychodzą i podchodzą wszytkie pod szybe jak tylko otworze obojętnie po co czy to jak co rano zmienić wode czy to spryskać a jak wrzócisz im papu w dzień to będą biegały jak oszalałe :]

Stein
29-03-2014, 04:05
mój gekonik całymi dniami sie wygrzewa na kamieniu a w kryjowce także zimno nie ma , jakiś taki towarzyski mi sie trafił ^^

42d3e78f26a4b20d412==