PDA

Zobacz pełną wersję : 2 inne pytania poczatkujacego...



BOOBO
22-03-2014, 13:31
Witam, skonczylem dzisiaj robote terra i mam takie 2 dylematy..Otoz zrobilem skalkogrote ktora ma sluzyc gadom dwoma sposobami, mianowicie ma sluzyc jako kryjowka i jako kamien do ogrzewania poniewaz promiennik ciepla a dokladnie zarowka exo terra day glo 75 watt. I mam takie pytanie: czy na tej skalce pod promiennikiem jakies 15-20 cm od promiennika moze byc temperatura 40 stopni celciusza (C)? I drugi nurtujacy mnie problem. Jesli na tej skalce do opalania jest 40 C to czy tam(w tej grotoskalce) beda sie geki chowac skoro ta skalka to dach mojej kryjowki? Wiem ze w kryjowce powinno byc zminiej ale mam tylko 2 kryjowki na 2 geki i nie wiem czy moze to tak byc... Oczywiscie gekon ma mozliowsc przejsca w zimniejsze miejsce... Z góry dziekuje za odp

Pawllo
22-03-2014, 13:40
zmień na słabszą żarówke :) ale 40 stopni zniesie lecz lepiej zapewnić bardziej optymalną temp.
Miałem kiedyś podobny problem tylko, że pod żarówką miałem jakieś 47-50 stopni i ktoś to tak ujął: "Co ty, chcesz kraba piec" :D Ja bym zmienił żarówke lub ją oddalił.

BOOBO
22-03-2014, 14:05
W srodku jest 25% wiec mysle ze nie jest zle... Z drugiej strony to jest dzienna zarowka a geki sa nocnymi drapiezcami wiec mysle ze nie ma problemu... Geki przyjda dopiero we wtorek to sprawdze jeszcze wszedzie temp i zalacze fotki terra.

Nook
22-03-2014, 18:25
moze byc pod zarowa 35-40 ale tam gdzie ma kryjowke z ok 25, kryjowke powinienec miec w miejscu troche oddalonym od zarowy jak ebda chcialy sie dogrzać same wyjdą, wiekszosc moich nawet nie siedzi w kryjowce tylko pod zarowką

42d3e78f26a4b20d412==