PDA

Zobacz pełną wersję : Trzy dręczące mnie pytania!



sskin
25-03-2014, 12:23
witam
Zastanawiam się nad kupnem gekona lamparciego.
1. Czy w terra 70*40*40 moge trzymać młodego gekona?
2. Wyczytałem że świetlówka UVB nie może być włączona ciągle tylko kilka godziń dziennie, ale jak gekon się ukryje to te promienie na niego nie działają prawda?
3. Myślałem że świetlówką można też dogrzewać ale chyba się myliłem? Do ogrzewania potrzebna oddzielna żarówka? Bo 22-24 w dzień to chyba troche za mało?

BOOBO
25-03-2014, 12:29
Witaj.
Ad1. W terra 70*40*40 mozesz trzymac nawet 2 male geki az do konca ich dni i doroslosci. Spokojnie beda sie czuly i nie sluchaj innych ze podstawowy wymiar terra dla 1 geka to 80*40*40 bo sie glupot naczytali w ksiazkach i teraz daja bledne odp.
Ad2. Moim zdaniem swietlowka moze byc wlaczona caly dzien a wrecz musi poniewaz geki to zwierzeta nocne i zadko kiedy wychodza w dzien na slonce wiec jesli czasami twoj wyjdzie to sie naswietli. Jak sie ukryje to nie dzialaja ale czasami przejdzie z jednego miejsca do drugiego i troche mu to pomoze.
Ad3. Swietlowka daje tylko swiatlo. Do ogrania mozesz miec zarowke(najlepiej lustrzanke)albo kabel grzewczy i mate grzewcza, Moim zdaniem jesli bys mial w dzien caly czas 25 stopni to moze byc ale musialaby sie temperatura nei wahac.
Pozdrawiam

Raffee
25-03-2014, 14:09
Terra spokojnie wystarczy. Swietlowka UVB jest zbedna dla gekona poniewaz prowadzi nocny tryb zycia i wystarczy odpowiedni zestwa witamin. Jezeli juz kupisz swietlowke to musisz pamietac ze trzeba ja co 6 miesiecy wymieniac poniewaz sie wypala i nie wydziela UVB, jednym slowem zbedny wydatek. Do ogrzania najlepjej uzyc lustrzanki ktora tylko czesciowo oswietli terra i umozliwi gekowi wybranie odpowiedniego miejsca.

sskin
25-03-2014, 21:47
dzięki :)
a czy mogę załóżmy kupić jednego młodego on podrośnie i dokupić młodego i trzymać je w jednym terra :>?

BOOBO
25-03-2014, 21:52
Raczej nie bo ten wiekszy bedzie gryzl tego mniejszego

Cumulus
17-04-2014, 08:08
Co to jest ta lustrzanka?

Chodzi o taką żarówkę? <w zał>

Pawllo
17-04-2014, 08:20
tak chodzi o rodzaj żarówki, krztałtem przypomina grzyba :)

42d3e78f26a4b20d412==