PDA

Zobacz pełną wersję : Zabite swierszcze...



BOOBO
28-03-2014, 13:44
Czy moge podawac przez pewien okres czasu gekonom zabite swierszcze? Chodzi o to ze mam male gekony(8cm) i dalem je do terra docelowego. Mam je dopiero 3 dni i chcialem sie zapytac czy moge narazie dawac im zabite swierszcze tzn. ze bede zabijal swierszcze i dawal w miejsce gdzie sa najczesciej(w nocy oczywisice :) Dalem im na noc dzisiaj swierszcza zabitego i widze ze juz go nie ma czyli jedza. Czy cos sie stanie gekom jak beda dostawaly w taki sposob pokarm?

djtommi
28-03-2014, 14:13
nic sie nie stanie ale pytanie jedno: po co?? przeciez to drapiezniki i taki swierszczyk to dla nich normlaka chyba ze jakis gigant

BOOBO
28-03-2014, 14:55
8cm geki trzymam w docelowym terra o wymiarach 75x40x50. Sa tam kryjowki, kamienie itd. Zauwazylem ze jak wpuszczam swierszcze to one sie chowaja a potem za dnia hasaja sobie po terra kiedy geki sa schowane. Dlatego zabilem swierszcza i dalem na wyprubowanie. Chce tak dawac jesc na pierszy tydzien czy naswet 2 zeby geki zaaklimatyzowaly sie i troche urosly albo najadly sie pozadnie przed polowaniem w terra.

BOOBO
28-03-2014, 15:01
Kurde, jednak geki nie zjadly tego swierszcza zabitego :( Nie wiem jak mam teraz im podawac pokarm bo nie chce zeby mi zaczely podloze zjadac ;(

djtommi
29-03-2014, 00:13
a nie mozesz jakiejs scianki wstawic w srodku zeby zmniejszyc terra?? wtedy by sobie radzily.

BOOBO
29-03-2014, 00:33
No raczej nie moge. Ale mozliwe ze jedza te zywe bo dzisiaj znalazlem jakies szczatki a nie wiem czego...

dawid_długoszewski
29-03-2014, 00:56
Weś tak zrób:zabij świerszcza,potem pęsetą pomachaj świerszczem przed gekonem.Ja tak chwilo karmiłem mojego i skutkowało.
A wrzucanie zabitego świerszcza do terra nic nie da bo jak wiesz gekon reaguje na ruch i musi miec chodzące jedzonko:)

mboinski
29-03-2014, 03:10
BOOBO dawaj żywe. Ja się dzisiaj w zoologiku pytałem na ten temat hodowcy bo już mam swojego malucha.

BOOBO
29-03-2014, 04:07
A moze byc cos takiego ze gekon poprostu nie chce jest niektorych swierszczy bo sa za duze dla niego i sie boi?

kola
29-03-2014, 05:51
powiem ci tak gekony jedza wtedy kiedy chca a roznie to bywa. jak boisz sie ze swierszcze sie chowaja w takie miejsca gdzie gekon ich nie upoluje ja np. tak mam to trzeba dawac swierszcza zywego najlepiej penseta wziazc i niech gekon go zauwazy kiedy bedzie juz sie powoli szykowal do ataku wtedy mozesz poscic swierszcza i gekon powiennien dac sobie rade(choc nie musisz poszczac mi sie czasami zdarza ze nakarmie gekona z pensety takze to nie ma roznicy)

Stein
03-04-2014, 05:11
Mój gekonik jada tylko martwe świerszcze , musze mu zabijać ponieważ nie jest w stanie polować ( zaawansowana krzywica ( nie ja go do tego stanu doprowadziłem ) ) Ale to zależy od osobnika czy będzie jadł martwiaki czy też nie.

_Agatka_
02-05-2014, 17:24
Skoro zjadły to nie ma się czym martwić, gorzej by było jakby nie chciały w ten sposób przyjmnowac pokarmu. Zgadzam się z Dawidem D. sposób z pensetą jest naprawdę dobry :]
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==