PDA

Zobacz pełną wersję : Krzywica;/



Ibqs
07-04-2014, 13:08
Mam male pytanko bo dostlem dzis malutkiego lamparta ma ok 7 cm wiec obstawiam ze nie ma wiecej jak jakies 6 miechow i obawiam sie ze moze miec krzywice, bo mu troszeczke kregoslup wystaje, tzn wydaje mi sie ze za bardzo..
Nie jestem nowy bo mam jusz dwa geki ktore choduje od malych jeden ma 2 lata a samica nie caly rok..

Mam jeszcze jedno pytanie czy gdyby to byla krzywica to czy jest szansa ze jak bede geka karmil witaminkami i naswietlal zarowka day glo to czy ta wada moze sie zmiejszyc bo watpie zeby sie dalo w pelni wyleczyc
:/
Jak by ktos mial juz taki przypadek to prosze o porade :D

Pawllo
07-04-2014, 13:20
7cm to ma chyba gekon po wykluciu :/
jeżeli chodzi o krzywice to day glo nic nie da bo to żarówka(która według producenta emituje UVA), co najwyżej to repti glo, sun glo lub jakieś inne świetlówki, które emitują UVB do tego witaminy + wapno, jeśli to zaawansowana krzywica to do weta i tyle.

Jacku87
07-04-2014, 15:31
Jeśli ma 7 cm to jest młodziutki a młodziutkie gekonki są często chude i może po prostu trzeba go podkarmić i jak przybierze trochę masy to kręgosłup stanie sie mniej widoczny.
Jeśli jednak masz obawy co do krzywicy do zwróć uwagę przede wszystkim na sposób chodzenia geka i porównaj go ze swoimi starszymi gekami.
Przypatrz sie czy nie podwija łapek itd.
Pamiętaj też i wapniu bo młode geki potrzebują go dużo.
Pozdrawiam

Raffee
07-04-2014, 17:09
Krzywica u 7 cm gekona jest nie mozliwa poniewa jest on po wylkuciu i zawiera odpowiednie ilosci substancji odzywczych i witamin. Jezeli masz 2 geki powinienes wiedziec ze mlode nabieraja stopniwo masyi wyczuwalny kregoslup nie moze byc oznaka krzywicy.

42d3e78f26a4b20d412==