PDA

Zobacz pełną wersję : wapienko



kagetsu
08-04-2014, 13:35
czesc. w jaki sposob (tani) moge dostarczac gekom wapna? bo teraz nie mam niestety kasy na jakies drogie witaminki i inne takie wiec prosze o jakas podpowiedz. i jak to cos podawac

Jacku87
08-04-2014, 13:48
Jak sie kupuje gekona to trzeba sie liczyć z tym że będzie trzeba wydać więcej kasy.
Kupno gada to pikuś w porównianiu z jego utrzymaniem.
Może trochę przesadziłem ale jeśli nie ma sie dostępu np do tanich świerszczy to na prawdę można sie trochę wykosztować.
Kup mu przynajmniej vibovit (tak to sie pisze??).
Co do wapna to można zetrzeć sepie na tarce i pomieszać ją z vibovitem i robić z tej mieszanki "panierkę" czyli posypywać świerszcze. Nie wszystkie oczywiście ale tak 2 na 5.
Po drugie nie wszystkie witaminy dla gadów są drogie, choć nie wiem co ty uznajesz za drogie.
A świerszcze z kąd bierzesz??

BOOBO
08-04-2014, 15:13
Z gadzam sie w 100% z Jacku87 poniewaz wiem cos o swierszczach. U mnie w miescie paczka swierszczy)20szt) kosztuje 12zl to musialem od starszej pozyczyc zeby od hodowcy kupic od razu 240 szt zeby starczyla na 1,5 miesaca a taniej wyjdzie. Witaminki nie sa drogie ja dalem za swoje 23 zl z przesylka a same witaminki 13 zl.

lipton
10-04-2014, 06:03
poco wydajecie tyle kasy na witaminy . Ja w swojej hodowli podaje gekonom tylko i wyłacznie witaminy dla psów firmy animal health CAN-VIT. jest to puszeczka plastikowa która zawiera asz 400 gr witamin i kosztuje w sklepeie zoologicznym około 9 zł . moje gekony jada tylko na tych witaminach , i niemam zadnych z nimi problemów . przy licznym stadzie jakie mam takie witaminy starczaja mi na okło rok czasu . posypuje nimi swierszce con 3 karmienie i naprawde jaja sie niezapdaja , geki sie swietnie rozwijaja. witaminy te maja stosunek wapnia do fosforu 2 do 1. posiadaja juz gotową witamine d3 i pratycznie cały kompleks witamin . i to polecam . naprawde niewydawajcie kasy na witaminy renomowanych firm specjalnych dla gadów , bo tak naprawde w wiekszosci płacicie za firme i opakowanie .

pozdrawaim i naprawde polecam te witaminy , sprawdzone nie tylko u mie w hodowli

kagetsu
10-04-2014, 09:33
ok dzieki , jak skonczy sie wibovit to tez takie kupie

koli
10-04-2014, 10:36
No ciekawe ciekawe z checia bym takie witaminku kupil a tymczasem urzywam plynne dla gadow firmy sera :D bo kupilem od kolegi ktory ich wogole nei urzywal (za 5 zl:D). Musze cos jeszcze oprocz tych witamin podawac gekowi:>?? Czy to mu wystarczy:>??

Cumulus
16-04-2014, 02:45
Ja rozpuszczam w podstawku z wodą Vibovit.
Kupiłem ostatnio w aptece wapno (calcium)
w tabletkach (cena 5,60 za opak 60 szt).
Wystarczy owinąć w papier, kilka uderzeń młoteczkiem i już jest w proszku :)

42d3e78f26a4b20d412==