PDA

Zobacz pełną wersję : Jak karmić małego lamparta?



natka
11-04-2014, 10:55
Cześć, chciałam zapytać jak karmić malego lamparcika? Wpuszczać świerszcze kilka wieczorem, czy po jednym parę razy dziennie i ile ich powinno być? Narazie załozyłam sobie że to będa 3 nieduże jednorazowo wieczorem ale nie wiem czy dobrze kombinuje. No i czy da rade sam złapac, ma tydzień,a dzis zjadł z ręki 3 świerszcze posypane reptiwitem a potem jeszcze jednego:)to było rano. Potem wlazł na rekę i nie chciał zejśc. Przepraszam jak kogos denerwuja takie glupie pytania ale nie mam kogo spytać, mam tylko Was:) :) :) :) :) więc z góry dziekuje. Ja i moje MALEŃSTWO bardzo pozdrawiamy!!!

Raffee
11-04-2014, 16:10
Mozesz wrzucic do terra male swiersze i zostawic, aby sam je zlapal. Jezeli jednak nie bedzie mogl sobie poradzic mozesz podawac swierszcze z pesety lub reki i dopiero z czasem puszczac luzem w terra. Jezeli terra nie jest duze to nie powinno byc problemu z samodzielnym polowaniem.

_Agatka_
02-05-2014, 17:15
Małe geki nie powinny mieć problemu z łapaniem świerszczy, wystarczy po ich dokładnym obsypaniu wapnem wpuścić do terra i zostawić lamparta sam na sam z jedzonkiem ;] Jeżeli jednak, stanowi to dla niego problem - do nabycia w zoologach są specjalnie pensety do podawania gekom świerszczy.
Pozdrawiam :]

_Agatka_
02-05-2014, 17:18
PS: Świerszcze powinny nie być większe niż głowa geka :P
Co do ilości to wszystko zależy od łakomstwa lamparciaka ;p z umiarem!

mateuszek
15-05-2014, 11:07
swirszcze ie powinny byc wieksze niz 3/4 glowy geka :)

POZZZDRO!!!!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==