PDA

Zobacz pełną wersję : Co z nim jest??



koli
15-04-2014, 09:33
Od pewnego czasu moj maly gekonik jest bardzo wyblakly nei je choc widac ze jest wyglodzony. To trwa juz od jakiegos niecalego tygodnia). W dotyku jest bardzo suchy:/. Dodam ze ma lekko skrzywiony ogonek. Kupilem go niedawno wie cto raczej moja wina nei jest zwlaszcza ze byl jzu troche wychudzony i dostaje witaminy sera w plynie.
Czy to normalne (przed linieniem)?? Badz czy to objawy jakiejs choroby (krzywica itp- lapki mu sie nie trzesa)??

koli
15-04-2014, 10:48
dodam jeszcze ze ostatnio linial (niby) tydzien temu wiec chyab za szybko na nastepna... Dlatego zaczynam sie martwic:/.

BOOBO
15-04-2014, 11:09
Ja mam tak samo, tylko ze moj gek nie jadl od 2 tygodni... Pozniej zjadl 1 swierszcza i nie je juz od 2 dni, jest jasny i spi caly dzien i jest slaby, jedyne co robi to tylko wode z miseczki pije. Nie wiem co mam zrobic a chcialbym zeby zyl a nie ma zadnego weterynarza u mnie w miescie co sie na gadasz zna (jedynie we wrocku)...

koli
15-04-2014, 11:14
nom......... mj tez caly czas spi. a wode pije tylko jak mu ja podam pod pysk:/

BOOBO
15-04-2014, 11:42
ja nie wiem co z nim zrobic, nie chce zeby zdychal, jakby ktos blosko byl kto by sie znal na gekach to nawet bym mogl go sprzedac taniutko zeby on go wyleczyl bo ja nie umie :(

BOOBO
15-04-2014, 11:43
U mnie wogle jeden gekon od tego jest chyba z 5 cm wiekszy i mysle ze on moze go gryzc i tamten maly sie boi jesc itp

Stein
15-04-2014, 15:00
hmm... w takim razie to chyba jasne ze trzeba wiekszego osobnika odseprowac? Jeżeli masz takie spostrzeżenia to sie zabieraj do roboty bo młodziak napewno jest zdominowany przez wiekszego

DOMINOS
15-04-2014, 15:04
A na jakim podłożu go trzymasz ??

Raffee
15-04-2014, 16:53
To ze ma skrzywiony ogonek moze byc oznaka krzywicy ale nie musi. Jezeli nie jego ogon nie jest bardzo cienki i nie traci na wadze to jeszcze nie powod do paniki. Tydzien czasu to krotki okres bez pokarmu dla gada nawet tak mlodego.
Co do Boobo to we wczesniejszych postach pisal ze geki trzyma na piasku i jak on to okreslil "ryzykuje" ale ryzykowanie zycia mlodego geka jest rzecza chora jak dla mnie. Najlepiej zrobisz jak przeniesiesz go do osobnego pojemnika wylozonego papierowymi rezcznikami i dasz male swierszcze. Moze wtedy zacznie jesc.

Stein
15-04-2014, 17:42
BOOBO przenies gekonika do faunboksa na papierowych rzecznikach i zwroc uwage na jego kupke jezeli bedzie tam piasek to poczekaj az gekon sie oczysci ( 1-2 tyg jak dobrze pujdzie ) i zmien podłoże na kostke bukową.

wh6fxe
15-04-2014, 23:54
no ja mojego trzymam na reczniczkach.
a co do ogonka......... to ma chudy:( ale nie wiem czy chudnie, ale gek ostatnio troche przytyul (zjadl 1-2 swierszcze) ale wyblakly, malo ruchliwy i tak jest. co jest tego przyczyna??

DOMINOS
16-04-2014, 01:13
Nie rozumiem jak można ryzykować życie małego geka trzymając go na piasku, tylko dla wyglądu terra...

BOOBO
16-04-2014, 01:52
Tak trzymam moje geki na piasku ale kupki sa normalne bo wielokrotnie sprawdzalem. Mam te geki od 3 tygodni i ten maly zjadl tylko 1. W dzien jest on ospaly i ledwo co sie rusza, a w nocy biega i proboje uciekac :| Moj gek bardzo duzo wody pije a je malo. I to jest dziwne ze ogon ma caly czas prosty, nawet nim nie rusza.

Jacku87
16-04-2014, 14:56
DOMINOS nie krytykuj tak niedoświadczonych hodowców bo o ile sie nie mylę to Twój mały gekonik też sie zapchał piaskiem.
Jeśli nie mam racji to sorry ale tak mi sie wydawało że ty też dałeś młodziaka na piasek.

42d3e78f26a4b20d412==